Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

ମୁକେଶର ନାଁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି ଲୋକେ- କହିଲେ ପିଲାଟି ବେଳୁ ଗାଁ ଛାଡି ଦେଲା, କିନ୍ତୁ ଦାଗ ଲଗାଇ ଦେଲା

20/03/2020 at 8:11 PM

କରୌଲୀ ୨୦।୦୩: ରାଜସ୍ଥାନର କରୌଲୀ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁ ହେଉଛି କଲ୍ଲଦେହ। ଏହାକୁ କିଛି ଲୋକ କଲ୍ଲଦେହି ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତି। କରୌଲୀ ସହରରୁ ପ୍ରାୟ ଚାରି କିଲୋମିଟର ଦୂର ଏହି ବସ୍ତିରେ କାର ପହଞ୍ଚିବା ମୁସ୍କିଲ। ଏଠାକୁ ପହଞ୍ଚିବା ଲାଗି ଭଦ୍ରାବତୀ ନଦୀ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଏହି ଗାଁ ସହରୀ ସୁବିଧାଠୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦୂରରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ମୋଟ୍ ୫ ରୁ ୬ଟି ଛପର ଘର ରହିଛି। ସେଥିରୁ ଗୋଟିଏ ଘର ମୁକେଶର। ମୁକେଶର ଘର ନଦୀ କୂଳରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଏଠାରେ କେବେ ତାର ମା କଲ୍ୟାଣି ରହୁଥିଲେ, ଯିଏ ପୁଅର କୁକର୍ମ ପରେ ଗାଁ ଛାଡି ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି। ଆଖପାଖରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ଘର ନାହିଁ। ପ୍ରାୟ ୧୦୦ରୁ ୧୫୦ ମିଟର ଦୂର ଗଲେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଛପର ଘର ରହିଛି। ଏଠାରେ କିଛି ଲୋକ ରୁହନ୍ତି। ସେମାନେ ଅକ୍ଷର ଫାଶୀ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ସେହି ପାପୀର ନାଁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନୁ।

କଲ୍ଲାଦେହ ବସ୍ତିର ଲୋକଙ୍କ କହିବା କଥା ଅପରାଧୀ ପିଲାଟି ବେଳରୁ ହିଁ ଗାଁରୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ତାର ଜନ୍ମ ଏଠାରେ ହୋଇଥିବାରୁ ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡୁଛି। ତାର ଅପକର୍ମ ଏହି ବସ୍ତି ସହିତ ପୂରା କରୌଲୀ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିଛି। ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ  ହେବା ଆଇନ ଓ ନ୍ୟାୟର ବିଜୟ ହୋଇଛି। ତାକୁ ତ ଫାଶୀ ହୋଇ ଯାଇଛି ମାତ୍ର ଜଣା ନାହିଁ ଆମର ବସ୍ତି ଓ କରୌଲୀ ଜିଲ୍ଲା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ଏହି ଦାଗ କେବେ ଲିଭିବ କି ନାହିଁ।

ପାଖ ଗାଁର  ଲୋକ ମଧ୍ୟ ମୁକେଶ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ରଖୁଥିଲେ। ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁକେଶର ବିବାହ ହୋଇନଥିଲା। ସେ ନିଜର ତିନି ଭାଇଙ୍କ ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହୁଥିଲା। ତାର ମା କଲ୍ୟାଣୀ ବସ୍ତିରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିଲେ। ମାତ୍ର ମୁକେଶର ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ଗାଁରେ ରହିଲେ। ମୁକେଶର ଏହି ଅପରାଧ ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ଚାଲିଗଲେ।

ମୁକେଶର ବଡ ଭାଇ ରାମ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଭୟା ମାମଲାର ଦୋଷୀ ଥିଲା। ଦୁହେଁ ଏକାଠି ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହୁଥିଲେ। ରାମ ସିଂହ ଡ୍ରାଇଭର ଥିଲା ଏବଂ ମୁକେଶ ହେଲ୍‌ପର ଥିଲା। ରାମ ସିଂହର ପତ୍ନୀ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ନିଶାସକ୍ତ ରହୁଥିଲା। ଦୋଷୀ ରାମ ସିଂହ ଟ୍ରାଏଲ ସମୟରେ ହିଁ ତିହାର ଜେଲରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲା।

   Related Posts