Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ନିଜ ଅଧିକାର କଥା କହି ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଆ, କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଲେ କେବେ ମିଳିବ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ?

12/02/2020 at 5:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୧୨|୦୨: ଅଦାଲତରେ ପୁଣି କଇଁ କଇଁ ହୋଇ କାନ୍ଦିଲେ ୨୦୧୨ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହତ୍ୟା ପୀଡିତାଙ୍କ ମଆ। ବାସ୍ପରୁଦ୍ଧ କଣ୍ଠରେ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ , କେବେ ସେହି ଦୋଷୀମାନେ ଆଇନର ପରିଣତି ଭୋଗିବେ ? ଆହୁରି ବି ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ପୀତିତାର ମାଆ ହିସାବରେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାର ନାହିଁ ? କେବେ ସେହି ଦୋଷୀଙ୍କ ଲାଗି ଜାରି ହେବ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ?  ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ନୂଆ ଡେଥ୍ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବାକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ପଟିଓ୍ବାଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ଚାଲିଥିଲା । ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାତା-ପିତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟ । ତେବେ ଜଜ୍‌ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଗୁରୁବାର ଦିନ (ଆସନ୍ତାକାଲି)କୁ ଶୁଣାଣି ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲେ । ଏହାଶୁଣିବା ପରେ ନିର୍ଭୟା ମାଆ ଆଶା ଦେବୀ କୋର୍ଟରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ଏମିତି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ।   

ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା ଓ ମାତା ପଟିଆଲା କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରିବା ସହ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ଆଗାମୀ ଶୁଣାଣି ଗୁରୁବାର କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଦୋଷୀ ପବନଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଲିଗାଲ୍ ଏଡରୁ ନୂଆ ଓକିଲ ମିଳିବା ପରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ।

କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ନିର୍ଭୟା ମାଆ କାନ୍ଦି କହିଥିଲେ ଯେ, ଗତ ଦେଢବର୍ଷ ହେଲା ସେ ଏହି କୋର୍ଟରେ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଲଢୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ କୁଆଡେ ଗଲା ବୋଲି କୋର୍ଟଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ।  ସେ ଦୀର୍ଘ ୭ ବର୍ଷ ଧରି ନ୍ୟାୟ ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଛନ୍ତି ଓ ଦୟାକରି କୋର୍ଟ ଦୋଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡେଥ୍ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ୍ ଜାରି କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ କାନ୍ଦି କରି ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ସେହିପରି  ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପିତା ମଧ୍ୟ ଭାବବିହ୍ୱଳ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ଝିଅ ସହ ଅନ୍ୟାୟ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟାୟ ରୋକିବା କୋର୍ଟଙ୍କ କାମ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ମାତ-ପିତାଙ୍କ ଏପରି କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଜଜ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରି ବସିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ।

   Related Posts