Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ମାମଲା : ପଟିଓ୍ବାଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି , ଆସିପାରେ ନୂଆ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ

17/02/2020 at 8:58 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୨: ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ପଟିଓ୍ବାଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହେବ । ତେବେ ଶୁଣାଣିରେ  ନୂତନ ଡେଥ ୱାରେଣ୍ଟ ଆସିପାରେ ବୋଲି ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କୋର୍ଟରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଡେଥ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା । ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତ ଓକିଲ ପ୍ରଥମ ଥର  ପାଇଁ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ପବନର ପକ୍ଷ ରଖିବେ । ତିହାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ନିର୍ଭୟାର ମାତା-ପିତା ଚାରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ଦିଆଯାଉ ନେଇ  ଦାବି କରିଛନ୍ତି । 

ଗତ ଶୁଣାଣୀରେ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀ ପବନର କେସ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଓକିଲ ରବି କାଜୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗତ ଓକିଲ ଏପି ସିଂହ ଅଦାଲତରେ ପବନଙ୍କ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ । ସୋମବାର ଦିନ ରବି କାଜୀ ପ୍ରଥମ ଥର ଦୋଷୀ ପବନ ତରଫରୁ ନିଜର ଦଲିଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ଏବଂ ସେ କହିବେ ଯେ, କ’ଣ ପବନ ତରଫରୁ କ୍ୟୁରେଟିଭ ଆବେଦନ କରିଥିଲା ନା ନାହିଁ । ତେବେ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ୭ଦିନ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ ନିଜ ନିଜର ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶେଷ ଶୁଣାଣି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦୋଷୀ ନିଜର ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପର ବ୍ୟବହାର କରିନଥିଲେ ବୋଲି ଜେଲ୍‌ ପ୍ରଶାସନ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ।  

   Related Posts