Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଫାଶୀଦଣ୍ଡ ତିଥି ଘୁଞ୍ଚିବାରୁ କେଜରୀୱାଲଙ୍କୁ ଦାୟୀକଲେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପିତା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ‘ଆପ୍’ନେତା

31/01/2020 at 7:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୧: ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅପରାଧୀ ଫେବୃଆରୀ ୧ ତାରିଖ ଦିନ ଦଣ୍ଡିତ ହେବେନି। କୋର୍ଟ ପରବର୍ତ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ତେବେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପିତାମାତା। ଗତ ୭ ବର୍ଷ ହେଲା ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଅପରାଧ ଲାଗି ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତମୂଳକ ଦଣ୍ଡ ନିମନ୍ତେ କୋର୍ଟର ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଥରକୁ ଥର ତାରିଖ ଟଳିବା ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ କରିପକାଇଛି।

ଏଥିରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପିତା ଶୁକ୍ରବାର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସିଧାଶଳଖ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘କୋର୍ଟ ମାମଲାକୁ ଟାଳି ଦେଇଛନ୍ତି, ମାମଲା କେତେ ଦିନ ଏପରି ଟଳି ରହିବ ଜଣାନାହିଁ, ଏହାର ଅର୍ଥ କେଜରୀୱାଲ ହିଁ ଏହି କାମ କରିଛନ୍ତି, କେଜରୀୱାଲଙ୍କ ଅଧିକାରରେ ଜେଲ ଅଥରିଟି, ସବୁକିଛି ସେହିଠାରୁ ହିଁ ହେଉଛି’। ପୁରା ସିଷ୍ଟମରେ କେଜରୀୱାଲଙ୍କ ହାତ ରହିଛି ବୋଲି ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି।

ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆପ ନେତା ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି କାହାରିକୁ ଦାୟୀ କରାଯିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ଆପ୍ ନେତା ଏକ ବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି। ଏପରି ପରସ୍ପରକୁ ଦୋଷ ଦେଲେ ନିର୍ଭୟା ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଯିବକି ବୋଲି ଓଲଟି କେଜରୀୱାଲ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ନିର୍ଭୟା ଅପରାଧୀଙ୍କ ଫାଶୀ ଟଳିବାର ଦୁଃଖ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଲାଗିଛି। ସମସ୍ତେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଉ। ତେବେ ଆଇନର ବି ନିଶ୍ଚିତ ନୀତି ଓ ନିୟମ ରହିଛି ତାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କେଜରୀୱାଲ। ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏ ନେଇ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ନିର୍ଭୟା ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ଲାଗି ସେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହ ମିସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।  

   Related Posts