Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ କିଭଳି ଦିଆଗଲା ଫାଶୀ ? ଫାଶୀ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ଗାଧୋଇଲେ, ଜଳଖିଆ କଲେ, ଜେଲ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟଙ୍କ ଇସାରା ମିଳିବା ପରେ ଦିଆଗଲା ଫାଶୀ

20/03/2020 at 10:06 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୦୩ : ୨୦୧୨ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖ…ଏହି ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଟିଥିଲା ଏକ ଭୟଙ୍କର ଘଟଣା | ଅନ୍ଧାର ରାତିରେ ବସ ଭିତରେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ୬ଜଣ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ମାନବିକତାର ସମସ୍ତ ସୀମା ପରି କରିଦେଇଥିଲେ | ନିଜ ଜୀବନ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରି ଶେଷରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ | ୬ଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଜେଲ ଭିତରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲା | ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଦୋଷୀ ବସ ଡ୍ରାଇଭର ରାମ ସିଂହ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିଲା | ବାକି ୫ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ନାବାଳକ ଥିଲା, ତାକୁ ୩ ବର୍ଷ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ୨୦୧୫ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖରେ ତାକୁ ମୁକ୍ତ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା | ବାକି ୪ଜଣ ମୁକେଶ ସିଂହ, ପବନ ଗୁପ୍ତା, ବିନୟ  ଶର୍ମା ଓ ଅକ୍ଷୟ ଠାକୁରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କଲା କର୍ମର ଫଳ ୭ ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଛି | ତାଙ୍କୁ ସଜା ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଆଇନ ୭ ବର୍ଷ ୩ ମାସ ଓ ୪ ଦିନ ସମୟ ଲଗାଇଥିଲା | ଶେଷରେ ପୀଡିତା ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଛି |

୪ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ତିହାଡ଼ ଜେଲ ନମ୍ବର-୩ରେ ଆଜି ସକାଳ ସାଢେ ୫ଟା ସମୟରେ ଫାସୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ଫାସୀ ପାଇଁ ପବନ କୁମାରକୁ ୧୭ ତାରିଖରେ ତିହାଡ଼ ଜେଲକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା | ଫାସୀର କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଏମାନଙ୍କ ସହ କଣ କଣ ହୋଇଥିଲା, ଜାଣନ୍ତୁ |

୧. ୪ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସକାଳ ସାଢେ ୫ଟା ସମୟରେ ଫାସୀ ଦିଆଗଲା | କିନ୍ତୁ ଫାସୀ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ରାତିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

୨. ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଗାଧୋଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଗାଧୋଇବା ପରେ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନୂଆ ସଫା ଡ୍ରେସ ଦିଆଗଲା |

୩. ତାପରେ ତାଙ୍କୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ଜଳଖିଆ ଦିଆଗଲା |

୪. ଫାସୀ ଦେବାର ଘଣ୍ଟେ ପୂର୍ବରୁ ଜେଲ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ, ଡେପୁଟି ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ, ଡିଏମ, ଏଡ଼ିଏମ, ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ଦୋଷୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ |

୫. ୪ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୩ ନମ୍ବର ଜେଲକୁ ନିଆଗଲା |

୬. ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ହିନ୍ଦୀରେ ଡେଥ ୱାରେଣ୍ଟ ପଢାଗଲା |

୭. ଏହାପରେ ଜଲ୍ହାଦ ଆସିଥିଲା | ଦୋଷୀଙ୍କ ଗୋଡକୁ ରଶିରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା | ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇଥିଲା | 

୮. ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟଙ୍କ ଇସାରା ପାଇବା ପରେ ଜଲ୍ହାଦ ଲିବର ଟାଣିଥିଲା | ଲିବାର ଟାଣିବା କ୍ଷଣି ୪ଜଣ ଫାସୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ |

୯.ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ଏମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ଦୋଷୀ ଫାସୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲି ରହିଥିଲେ |

 ଜେଲ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ, ଡେପୁଟି ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ, ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ଫାସୀ ସମୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଏମାନଙ୍କ ସହ ଡିଏମ, ଏଡ଼ିଏମ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଡିଏମ ଓ ଏଡ଼ିଏମ ଡେଥ ୱାରେଣ୍ଟରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ | ଏମାନଙ୍କ ଛାଡ କନେଷ୍ଟବଳ, ହେଡ଼ କନେଷ୍ଟବଳ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଫାସୀର ସମ୍ପୂର୍ଣ ପ୍ରୋସେସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ଯାଏଁ ଜେଲର ବାକି ସମସ୍ତ କଏଦୀ ନିଜ ନିଜ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବନ୍ଦୀ ଥିଲେ |

   Related Posts