Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ସାନି ‘ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟ’ ପରେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ନିର୍ଭୟାଦୋଷୀ, ସୋଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି ରାତି

6/03/2020 at 1:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬।୩:   ଦିଲ୍ଲୀ କୋର୍ଟ ନିର୍ଭୟାଦୋଷୀଙ୍କ ଲାଗି ଗୁରୁବାର ଚତୁର୍ଥଥର ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଦୋଷୀମାନେ ଏଥର ସେମାନଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ନିଧାର୍ଯ୍ୟ ବୋଲି ଜାଣିଯାଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ବ୍ୟାକୁଳ ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ସୁରକ୍ଷା ବଢାଇ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ମେଡିକାଲ ଓ କାଉନସେଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନାଅନୁସାରେ ୪ ଅପରାଧୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ଠିକ୍ ଆସୁଛି।

ଡେଥୱାରେଣ୍ଟ ଲାଗି ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ପୁଣି ଥରେ କୋର୍ଟକୁ ଯାଉଥିବା ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀମାନେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଜାଣିଯାଇଥିଲେ। ଏଣୁ ରାତି ଶୋଇପାରିନଥିଲେ। ରାତିରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଚାନକ ଉଠି ବସୁଥିବାର ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ମୁତୟନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦେଖିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଠାରେ ମୁତୟନ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଲଗାତାର ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖି ରହିଥିବା ବେଳେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇ ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ୪ ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବିନୟ ନିଜକୁ ଆଘାତ କରିଥିବାର ନଜିର ରହିଛି। ଏଣୁ ତା ପ୍ରତି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଏବେ ଜେଲରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି।

କୋର୍ଟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ତାରିଖ ପ୍ରତ୍ୟୁଷରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡବିଧାନ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏକ ପିଟିସନକୁ  ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ୨୩ ତାରିଖରେ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ରଖିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଯଦି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ହୁଏ ତେବେ ଆବେଦନ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ  କହିବା ଏବେ ଦୋଷୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ନିଶ୍ଚିତ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।   

   Related Posts