Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସୋର : କେନାଲରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ, ୩ଦିନ ପରେ ଗୁଜୁରାଟରୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ପୀଠରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ମହାଦୀପ, ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଳନ ହେବ କୋଭିଡ୍ କଟକଣା
  • ||

ଫାଶୀ ପାଇଁ କଣ୍ଟ ପୂରିପୂରି ଆସୁଛି, ଦିନ ବି ସରି ସରି ଯାଉଛି – ଦଉଡ଼ି ବି ତିଆରି ସରିଲାଣି , ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଫାଶୀ ପାଇବେ ଦୋଷୀ

13/12/2019 at 10:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୧୨ – ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଫାଶୀ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ଘୁଞ୍ଚିଲା ।  ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପଟିଆଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟରେ ଏହି ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ହେବ ।  ନିର୍ଭୟା ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ଦେବା ଲାଗି ଦାବି କରି ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମା’ ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ୧୭ ତାରିଖରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅକ୍ଷୟର ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ୍ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିବାକୁ ଥିବାରୁ ୧୮ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ପିଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହେବ ।

କଣ୍ଟ ପୂରିପୂରି ଆସୁଛି। ଦିନ ବି ସରି ସରି ଯାଉଛି। । ଦଉଡ଼ି ବି ତିଆରି ସରିଲାଣି । ଏବେ ବେଳ ବୁଡ଼ିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା । ଦିଲ୍ଲୀର ଛାତିଥରା ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୧୮ ତାରିଖରେ ଆସିପାରେ ଫାଇନାଲ ଡିସିସନ । ୧୮ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଭିଡିଓ କନଫରନେସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବା ସହ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ୧୭ ତାରିଖରେ ନିର୍ଭୟା ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅକ୍ଷୟ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦାୟର କରିଥିବା ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ହେବ । ଏହା ପରଦିନ ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଆ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ଦେବା ଲାଗି ଦାୟର କରିଥିବା ପିଟିସନର ଶୁଣାଣି ହେବ ।

ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ଭୟା ମାମଲା ସହ ଜଡ଼ିତ ଚାରି ଅଭଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏକାଠି କରି ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଛି । ତଥାପି ନିର୍ଭୟାର ଦୋଷୀମାନେ ଫାଶୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ସବୁ ବାଟ ଆପଣେଇବାକୁ ଭରପୂର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି । ପୱନର ବୟସ ହେରଫେର ନେଇ ଏକ ମାମଲା ହାଇକୋର୍ଟରେ ପେଣ୍ଡିଂ ଅଛି । ଦ୍ବିତୀୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିନୟର ଦୟା ଆବେଦନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି । କିଛି ଦିନ ତଳେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିବା ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ସୁପାରିସ କରିଥିଲା । ତେବେ ଅଧିକାଂଶ ମାମଲାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସୁପାରିସ୍ ମଞ୍ଜୁର କରୁଥିବାରୁ ବିନୟର ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ରିଜେକ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଚରମ ଶାସ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ଚାରିଆଡ଼ୁ ଦାବି ଉଠିଲାଣି ।

ଡିସେମ୍ବର ୧୬, ୨୦୧୨ରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଛାତି ଉପରେ ଘଟିଥିଲା ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା । ଆଉ ୨ ଦିନ ପରେ ଘଟଣାକୁ ୭ ବର୍ଷ ପୂରିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ, ଏଯାଏ କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିନି । ତେଣୁ କେତେଶୀଘ୍ର ଅଦାଲତର ଫଇସଲା ଆସିବା ସହ ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁଛି, ଏବେ ତାହାକୁ ହିଁ ଅପେକ୍ଷା ।  

   Related Posts