Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ଫାଶୀ ପୂର୍ବ ରାତିରେ ଶୋଇନଥିଲେ ୪ ଦୋଷୀ, କହିଲେନାହିଁ ଶେଷ ଇଚ୍ଛା

20/03/2020 at 9:33 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୩: ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ୪ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଶେଷରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ସକାଳ ୫ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଛି। ଫାଶୀ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ, ୪ ଜଣ ଦୋଷୀ ଶେଷ ସମୟ ଅସ୍ଥିରତା ମଧ୍ୟରେ କାଟିଥିଲେ । ଯେଉଁ କୋଠରୀରେ ସେମାନେ ରହୁଥିଲେ, ସେହି ଠାରୁ ସିଧାସଳଖ ଫାଶୀ ଦେବା ସ୍ଥାନକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା | ଦୋଷୀଙ୍କ ଶେଷ ରାତି କିପରି କଟିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଇଚ୍ଛା କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ…

ଫାଶୀ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ୪ ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ମୁକେଶ ଏବଂ ବିନୟ ରାତ୍ରିଭୋଜନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପୱନ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ ଖାଇନଥିଲେ। ଦୋଷୀଙ୍କ ଓକିଲ ଏପି ସିଂ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀ ମୁକେଶଙ୍କ ପରିବାରଲୋକ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଫାଶୀ ପୂର୍ବରୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ ସମସ୍ତ ଦୋଷୀମାନେ ଶେଷ ସମୟ ଅସ୍ଥିରତା ମଧ୍ୟରେ ବିତାଇଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଦୋଷୀ ରାତିସାରା ଶୋଇ ପାରିନଥିଲେ । ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଳଖିଆ ପାଇଁ ପଚରା ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଚାରିଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ତିହାର ଜେଲ୍ ନମ୍ବର ୩ ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୧ରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୭ ସେଲରେ ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ନମ୍ବର ୮ ସେଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସେଲ୍ ଗୁଡିକର ରାସ୍ତା ସିଧାସଳଖ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବା ସ୍ଥାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଉଥିଲା |

ସମସ୍ତ ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କ ଉପରେ ରାତିସାରା ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖାଯାଇଥିଲା । ୧୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ପୃଥକ ଭାବରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଷ୍ଟ ମର୍ଟମ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଛି ।

ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ହେବ । ଏହାପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମୃତଦେହ ବିଷୟରେ ପଚରାଯିବ | ଯଦି ପରିବାର ମୃତଦେହ ନ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଜେଲ୍ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯିବ।

କୌଣସି ଦୋଷୀ କୌଣସି ଶେଷ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିନଥିଲେ । ତଥାପି ଦୋଷୀମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଯାହା କିଛି ରୋଜଗାର ହୋଇଛି ତାହା ପରିବାରଲୋକକୁ ଦିଆଯିବା ନିଶ୍ଚିତ ।

   Related Posts