Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ନିର୍ଭୟା କାଣ୍ଡ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟକୁ ଗଲେ ଅକ୍ଷୟ ସିଂହ, ମଣ୍ଡୋଲିରୁ ତିହାର ସିଫ୍ଟ ହେଲା ପବନ

10/12/2019 at 4:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦।୧୨ :  ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନାଟକୀୟ ମୋଡ ଆସିଛି। ସେମାନଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ଲାଗି ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ରାଜକ୍ଷମା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ତିହାରରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିଛନ୍ତି। ମଣ୍ଡୋଲି ଜେଲରେ ରହୁଥିବା ପବନକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ତିହାର ଜେଲକୁ ଫେରାଇ ଅଣାଯାଇଛି। ତେବେ ଅନ୍ୟତମ ଅପରାଧୀ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସିଂହ ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ ରିଭ୍ୟୁପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ନିମ୍ନ ଅଦାଲତ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁକେଶ ସିଂହ, ବିନୟ ଶର୍ମା, ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସିଂହ ଓ ପବନ ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡାଦେଶ କରିଥିଲେ।  ନିମ୍ନ ଅଦାଲତଙ୍କ ରାୟ ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟ କାୟମ ରହିଥିବା ବେଳେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମଞ୍ଜୁରି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସେତେବେଳେ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ବିରୋଧ କରିନଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଅକ୍ଷୟ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିବା ସେମାନଙ୍କ ଦଣ୍ଡବିଧାନରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି।

ତେବେ ବିହାରର ବକ୍ସର ଜେଲକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ୧୦ଟି ରଶି ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବା ଲାଗି ଚଳିତ ସପ୍ତାହର ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ଅପାରାଧୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ଲାଗି ରଶି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। କାରାଗାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ ବକ୍ସର ଜେଲରେ ଫାଶୀ ଲାଗି ୪ରୁ ୫ଟି ରଶି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଛି। ବାକି ଆଦେଶ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପୁରଣ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ରାଜକ୍ଷମା ନିବେଦନକୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏବେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଅସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି। ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ  କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନାହାନ୍ତି।

   Related Posts