Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ବିନୟ ଶର୍ମାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ- ବଞ୍ଚାଇଲେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ

17/01/2020 at 11:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୧ – ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ରାଜ କ୍ଷମା ଆବେଦନ ଯୋଗୁଁ ଏଥିରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି । ଏହା ଭିତରେ କଡା ସୁରକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ ବିନୟ ଶର୍ମା ଜେଲ୍‌ର ଶୌଚାଳୟରେ ଶି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛି । ବିନୟ ଶର୍ମାର ଓକିଲ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ସକାଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ନିୟୋଜିତ ଥଇବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ କରାଇଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଜେଲ୍‌ ଡିଜିପି ସନ୍ଦୀପ ଗୋୟଲ ଏହି କଥାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିନୟକୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ରଖାଯାଇଥିଲା । ଜେଲ୍‌ରେ ଥିବା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାକୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଚାରି ଦୋଷୀ ବିନୟ, ମୁକେଶ, ଅକ୍ଷୟ ଓ ପଓ୍ୱନକୁ ଜେଲ୍‌ ନମ୍ବର ୨କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଏହା ନିକଟରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଉଥିବା ଜେଲ୍‌ ନମ୍ବର ୩ ରହିଛି । କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଏମାନଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଛି ।

ଜେଲ୍‌ର ଶୌଚାଳୟ ମାତ୍ର ୫ରୁ୬ ଫୁଟ୍‌ ଉଚ୍ଚା । ଏଥିପରେ ଏକ ଲୁହାର କଡି ରହିଛି । ଏଥିରେ ଲୁଗା ଦେଇ ବିନୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମାତ୍ର ଏହା ଅଳ୍ପ ଉଚ୍ଚତାର ହୋଇଥିବାରୁ ତାର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରାଯାଇ ପାରିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ବନ୍ଦୀ ଜେଲ୍ର୍ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ।

ଅଦାଲତ ଏ ବିଷୟରେ ଜଲ୍‌ଠାରୁ ସୂଚନା ମାଗିଛନ୍ତି । ଏବେ ରାଜକ୍ଷମା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଜେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଫାଶୀ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । ଅଦାଲତ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ମାଗିଛନ୍ତି । ତିହାର ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଫାଶୀ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି ।ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ତାରିଖରେ ଫାଶୀ ଦେବା ପାଇଁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀର ଲେଫନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍‌ ମୁକେଶର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି । ସେଠାରୁ ଏହା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବ ।

ଫାଶୀକୁ ନେଇ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୀତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଫାଶୀ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚିବା ନେଇ ବିଜେପି ଏଏପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି । ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ନେତା ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ବି

   Related Posts