Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ବିନୟ ଶର୍ମାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ- ବଞ୍ଚାଇଲେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ

17/01/2020 at 11:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୧ – ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ରାଜ କ୍ଷମା ଆବେଦନ ଯୋଗୁଁ ଏଥିରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି । ଏହା ଭିତରେ କଡା ସୁରକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ ବିନୟ ଶର୍ମା ଜେଲ୍‌ର ଶୌଚାଳୟରେ ଶି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛି । ବିନୟ ଶର୍ମାର ଓକିଲ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ସକାଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ନିୟୋଜିତ ଥଇବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ କରାଇଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଜେଲ୍‌ ଡିଜିପି ସନ୍ଦୀପ ଗୋୟଲ ଏହି କଥାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିନୟକୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ରଖାଯାଇଥିଲା । ଜେଲ୍‌ରେ ଥିବା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାକୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଚାରି ଦୋଷୀ ବିନୟ, ମୁକେଶ, ଅକ୍ଷୟ ଓ ପଓ୍ୱନକୁ ଜେଲ୍‌ ନମ୍ବର ୨କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଏହା ନିକଟରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଉଥିବା ଜେଲ୍‌ ନମ୍ବର ୩ ରହିଛି । କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଏମାନଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଛି ।

ଜେଲ୍‌ର ଶୌଚାଳୟ ମାତ୍ର ୫ରୁ୬ ଫୁଟ୍‌ ଉଚ୍ଚା । ଏଥିପରେ ଏକ ଲୁହାର କଡି ରହିଛି । ଏଥିରେ ଲୁଗା ଦେଇ ବିନୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମାତ୍ର ଏହା ଅଳ୍ପ ଉଚ୍ଚତାର ହୋଇଥିବାରୁ ତାର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରାଯାଇ ପାରିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ବନ୍ଦୀ ଜେଲ୍ର୍ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ।

ଅଦାଲତ ଏ ବିଷୟରେ ଜଲ୍‌ଠାରୁ ସୂଚନା ମାଗିଛନ୍ତି । ଏବେ ରାଜକ୍ଷମା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଜେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଫାଶୀ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । ଅଦାଲତ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ମାଗିଛନ୍ତି । ତିହାର ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଫାଶୀ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି ।ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ତାରିଖରେ ଫାଶୀ ଦେବା ପାଇଁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀର ଲେଫନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍‌ ମୁକେଶର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି । ସେଠାରୁ ଏହା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବ ।

ଫାଶୀକୁ ନେଇ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୀତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଫାଶୀ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚିବା ନେଇ ବିଜେପି ଏଏପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି । ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ନେତା ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ବି

   Related Posts