Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ନିର୍ଭୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ – ଜଜ୍‌ କହିଲେ,’ ଆଇନ ଜିଇଁବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଫାଶୀ ଦେବା ପାପ’

8/02/2020 at 12:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮।୦୨- ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ସଜ୍ଜା ହୋଇଛି । ମାତ୍ର ଦୋଷୀମାନେ ଆିନରେ ଥିବି ବିଭିନ୍ନ ଗଳାବାଟକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଏଥିରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଉଛନ୍ତି । ୨ ଦୁଇଥର ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ବା ମୃତ୍ୟୁର ପରଓ୍ୱାନା ଜାରି ହୋଇଛି । ମାତ୍ର ଆଇନର ବିଭିନ୍ନ ଗଳାବାଟକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଦୋଷୀମାନେ ଏଥିରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଜ୍‌, ଆଇନ ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଉଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପାପ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଏବେ ପୁଣିଥରେ ନୂଆ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବା ପାଇଁ କୋର୍ଟ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଦାୟର ହୋଇଥିବା ମାମଲାକୁ ଆଦାଲତ ଖାରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟରେ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବା ପାଇଁ ମାମଲା ଦାୟର କରାଯାଇଥିଲା । ଏବେ କୌଣସି ମାମଲା ଦୋଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି କୋର୍ଟରେ ଗଡୁ ନଥିବାରୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପାଇଁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମାତ୍ର କୋର୍ଟ ଜଣେ ଦୋଷୀର ରାଜ କ୍ଷମା ଆବେଦନ ଓ କ୍ୟୁରେଟିଭ୍‌ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ବାକି ଅଛି । ମାତ୍ର ଦୋଷୀ ନୂଆ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ୪ ଜଣ ଦୋଷୀ ଅକ୍ଷୟ, ମୁକେଶ ଓ ବିନୟ ନିଜର ଆଇନଗତ ଅଧିକାର ପ୍ରୟୋଗ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ପବନର କେବଳ ରାଜକ୍ଷମା ଓ କ୍ୟୁରେଟିଭ୍‌ ପିଟିସନ୍‌ ଦାୟର କରିବା ବାକି ଅଛି ।

   Related Posts