Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ, ଯୌତୁକ ମାମଲାରେ ଦଫା କାଟିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : କୁନ୍ଦେଇ ସରପଞ୍ଚ ନିଲମ୍ବିତ, ଭାରତମାଳା ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ୨ ଦିନିଆ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ହାତୀ ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଯବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ପୁଅ ଦୋଷୀ ହେଲେ ବି ସେ ମାଆ : ସବୁ ଶେଷ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ହାତରେ ପୁଅକୁ ପୁରୀ, କଚୁଡ଼ି ତରକାରୀ, ଖୁଆଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ବିନୟର ମାଆ

19/03/2020 at 5:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୩: ଅଦାଲତରେ ଖାରଜ ହେଉଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆବେଦନ ସହ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଆଶା ମଉଳି ଯାଉଛି। ବୋଧ ହୁଏ ଏବେ ଦୋଷୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଯେ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ବଞ୍ଚିବାର କୌଣସି ଆଶା ନାହିଁ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୪ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ମାଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର କ’ଣ ଖୁଆଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

୪ଦୋଷୀ ମୁକେଶ,ଅକ୍ଷୟ,ବିନୟ ଏବଂ ପଓ୍ବନଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ତାରିଖ ସକାଳେ ୫:୩୦ରେ ଫାଶୀ ହେବ। ଦୋଷୀ ବିନୟ ଶର୍ମାର ମାଆ ଚାହିଁଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ପୁଅକୁ ଶେଷ ଥର ପୁରୀ,କଚୁରୀ,ତରକାରୀ ଖୁଆଇବାକୁ ସୁ​ଯୋଗ ଦିଆଯାଉ। ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ନାଁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ସେ କହିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଚାହିଁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଲୋକେ କେବଳ ‘ବିନୟ ଶର୍ମାର ମାଆ​‌’ ନାଁରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

ସେ ଲଗାତାର ଖାରଜ ହୋଇଯାଉଥିବା କେସ ଯୋଗୁଁ ନିରାଶ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ରବିଦାସ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରହୁଥିବା ବିନୟର ମାଆ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଦେଖି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ,ଆପଣମାନେ କିଏ? କ’ଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି? ଭିତରେ କେହି ବି ନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ କାମକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ବିନୟର ମାଆ’।

ରବିଦାସ କ୍ୟାମ୍ପର ଗଳି ଭିତରେ ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରେ ହରି ରାମ ଶର୍ମା ନାମରେ ନେମପ୍ଲେଟ୍ ଲଗାଯାଇଛି। ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଦେଖି ସେ ବହୁତ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ,‘ କ’ଣ ଲେଖିବ ତୁମେମାନେ? ତୁମେ ଲେଖିଲେ କିଛି ହେବ କି? ଏବେ ଯାଏଁ କିଛି ହୋଇଛି କି? ଯଦି ଭଗବାନ ଚାହିଁବେ ତେବେ ସେ ବଞ୍ଚିଯିବ’।

ବିନୟର ମାଆ ଆଗକୁ କହିଥିଲେ,‘ସବୁ ଭଗବାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା। କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଦେଖ। ଭଗବାନ ହିଁ ସବୁ ଜିନିଷ ସ୍ଥିର କରିଥାଆନ୍ତି ଯେ କିଏ ବଞ୍ଚିବ କିଏ ମରିବ। ମଣିଷ ହାତରେ କିଛି ନାହିଁ। ’

ସେ କହିଥିଲେ,‘ ତିହାର ଜେଲ୍ କର୍ମଚାରୀ କେବେ ବି ତାଙ୍କୁ କିଛି ନେଇ ଯିବାକୁ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ ଅନୁମତି ଦେବେ ତେବେ ସେ ବିନୟ ପାଇଁ  ପୁରୀ,କଚୁଡ଼ି,ତରକାରୀ ନେଇ ଯିବେ। ’

   Related Posts