Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ସରକାର ଗଢି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ନିରଞ୍ଜନ ହେଲେଣି ବ୍ୟଗ୍ର ; ଟୁଇଟରରେ ଚଳାଇଛନ୍ତି କାଉଣ୍ଟଡାଉନ

12/01/2019 at 5:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୨|୧: ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର କରିବାକୁ ଉତ୍କଣ୍ଠିତ ହେଲାଣି  କଂଗ୍ରେସ ।  ପିସିସ ସଭାପତି ଟୁଇଟ ପରେ ଟୁଇଟ କରି ଏଭଳି ବ୍ୟଗ୍ରତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ରାଜନୀତିର ମହାରଥୀ କୁହାଯାଉଥିବା ବିଜୟ, ଦିଲ୍ଲୀପ ଓ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ  ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉନି କି ମହାମେଣ୍ଟ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ମିଳୁନି। କିନ୍ତୁ ଏହି ନେତାମାନଙ୍କୁ କୁଆଡେ ଦଳରେ ନେବାକୁ ଆଖେଇଛନ୍ତି  କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି। ହେଲେ ଏମାନଙ୍କ ମୂଲଚାଲରେ ତିନି ଦଳର ହିସାବ ବଉଳା ହୋଇଯାଉଛି ..।  

ଘୋଷଣା ହୋଇନି ନିର୍ବାଚନ। ପ୍ରଥମ ପ୍ରର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଟିକେଟ କ୍ଳିୟର କରିପାରିନି କଂଗ୍ରେସ । କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ମନ ବଳାଇସାରିଲେଣି ନିରଞ୍ଜନ ।  ଟୁଇଟର ଟୁଇଟରରେ ଶପଥ ନେବାକୁ ଦିନ ଗଣୁଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି । ଦେଖନ୍ତୁ ଟୁଇଟର ପେଜକୁ । ସିଧା ଲେଖିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ପାଇଁ ବାକି ଅଛି ୧୩୫ ଦିନ । ତାପରେ ନୂତନ ଓଡିଶାର ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଭଳି ଲେଖା ହୋଇଛି, ସତେ ଯେମିତି ସରକାର ଗଠନ ହୋଇସାରିଛି ଖାଲି ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଶପଥ ପାଠ ବାକି ଅଛି। ଆଉ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ଉତ୍ତର ମିଳିଛି କର୍ମୀକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଏପରି ଲେଖାଯାଇଛି ।

କଂଗ୍ରେସ ଦିନ ଗଣିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଉତ୍ତପ୍ରଦେଶରେ ବୁଆ ବବୁଆ  ମେଣ୍ଟ ସିଟ୍‌ ବି ଘୋଷଣା କରିସାରିଲାଣି । ହେଲେ ଏଠି ଦିନ ପରେ ଦିନ ଗଡିଚାଲିଛି କିନ୍ତୁ ମହାମେଣ୍ଟ ନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରୁନିସବୁ ଦଳଙ୍କ ଆଖି ବିଜୟ, ଦିଲ୍ଲୀପ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ । ହେଲେ ନା ଏହି ନେତା ଏକାଠି କିଛି କରୁଛନ୍ତି, ନା କେଉଁ ଦଳରେ ମିଶିବାକୁ ସଙ୍କେତ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏମାନେ ସବୁ ନିଜହାତରେ ୧୪ ପା । କାରଣ ଦଳରେ ମିଶିବାକୁ ଏହି ନେତାମାନେ ଯେଉଁ ମୂଲଚାଲ କରୁଛନ୍ତି ବିଜେଡି, ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସର ପୂରା ହିସାବ ବିଗିଡି ଯାଉଛି ।

ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ପାଖାପାଖି ୩ ମାସ। ଓଡିଶା ରାଜନୀତିରେ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ବଦଳିବାର ରହିଛି ସମ୍ଭାବନା। ଏହି ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ନିର୍ଭର କରୁଛି ବିଜୟ, ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମୁଭ୍‌ ଉପରେ।

   Related Posts