Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : କଲଭର୍ଟ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ପରିବା କିଣିବା ବେଳେ ଅମିନଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ସରକାର ଗଢି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ନିରଞ୍ଜନ ହେଲେଣି ବ୍ୟଗ୍ର ; ଟୁଇଟରରେ ଚଳାଇଛନ୍ତି କାଉଣ୍ଟଡାଉନ

12/01/2019 at 5:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୨|୧: ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର କରିବାକୁ ଉତ୍କଣ୍ଠିତ ହେଲାଣି  କଂଗ୍ରେସ ।  ପିସିସ ସଭାପତି ଟୁଇଟ ପରେ ଟୁଇଟ କରି ଏଭଳି ବ୍ୟଗ୍ରତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ରାଜନୀତିର ମହାରଥୀ କୁହାଯାଉଥିବା ବିଜୟ, ଦିଲ୍ଲୀପ ଓ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ  ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉନି କି ମହାମେଣ୍ଟ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ମିଳୁନି। କିନ୍ତୁ ଏହି ନେତାମାନଙ୍କୁ କୁଆଡେ ଦଳରେ ନେବାକୁ ଆଖେଇଛନ୍ତି  କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି। ହେଲେ ଏମାନଙ୍କ ମୂଲଚାଲରେ ତିନି ଦଳର ହିସାବ ବଉଳା ହୋଇଯାଉଛି ..।  

ଘୋଷଣା ହୋଇନି ନିର୍ବାଚନ। ପ୍ରଥମ ପ୍ରର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଟିକେଟ କ୍ଳିୟର କରିପାରିନି କଂଗ୍ରେସ । କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ମନ ବଳାଇସାରିଲେଣି ନିରଞ୍ଜନ ।  ଟୁଇଟର ଟୁଇଟରରେ ଶପଥ ନେବାକୁ ଦିନ ଗଣୁଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି । ଦେଖନ୍ତୁ ଟୁଇଟର ପେଜକୁ । ସିଧା ଲେଖିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ପାଇଁ ବାକି ଅଛି ୧୩୫ ଦିନ । ତାପରେ ନୂତନ ଓଡିଶାର ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଭଳି ଲେଖା ହୋଇଛି, ସତେ ଯେମିତି ସରକାର ଗଠନ ହୋଇସାରିଛି ଖାଲି ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଶପଥ ପାଠ ବାକି ଅଛି। ଆଉ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ଉତ୍ତର ମିଳିଛି କର୍ମୀକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଏପରି ଲେଖାଯାଇଛି ।

କଂଗ୍ରେସ ଦିନ ଗଣିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଉତ୍ତପ୍ରଦେଶରେ ବୁଆ ବବୁଆ  ମେଣ୍ଟ ସିଟ୍‌ ବି ଘୋଷଣା କରିସାରିଲାଣି । ହେଲେ ଏଠି ଦିନ ପରେ ଦିନ ଗଡିଚାଲିଛି କିନ୍ତୁ ମହାମେଣ୍ଟ ନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରୁନିସବୁ ଦଳଙ୍କ ଆଖି ବିଜୟ, ଦିଲ୍ଲୀପ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ । ହେଲେ ନା ଏହି ନେତା ଏକାଠି କିଛି କରୁଛନ୍ତି, ନା କେଉଁ ଦଳରେ ମିଶିବାକୁ ସଙ୍କେତ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏମାନେ ସବୁ ନିଜହାତରେ ୧୪ ପା । କାରଣ ଦଳରେ ମିଶିବାକୁ ଏହି ନେତାମାନେ ଯେଉଁ ମୂଲଚାଲ କରୁଛନ୍ତି ବିଜେଡି, ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସର ପୂରା ହିସାବ ବିଗିଡି ଯାଉଛି ।

ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ପାଖାପାଖି ୩ ମାସ। ଓଡିଶା ରାଜନୀତିରେ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ବଦଳିବାର ରହିଛି ସମ୍ଭାବନା। ଏହି ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ନିର୍ଭର କରୁଛି ବିଜୟ, ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମୁଭ୍‌ ଉପରେ।

   Related Posts