Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଟିକେଟ ତାଲିକାରେ ନାଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇନାହିଁ, କେମିତି ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ନିରଞ୍ଜନ ?

3/04/2019 at 1:27 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩/୪ : ଗତକାଲି କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଘସିପୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି | ବିଜେଡିର ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଟକ୍କର ହେବ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆନନ୍ଦପୁର ପଲିଟିକାଲ ମର୍ଡର ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଉଭୟ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ବଦ୍ରି ପାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଙ୍କ ବିତର୍କ ଚାଲିଥିବାବେଳେ “ନିରଞ୍ଜନ ଘସିପୁରାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ଦେଖନ୍ତୁ ବୋଲି ବଦ୍ରି ପାତ୍ର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ | ସେହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ପିସିସି ସଭାପତି ଗ୍ରହଣ କରି ଘସିପୁରାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ନାଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ |

ଦଳ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ବୋଲି ବାର୍ତ୍ତା ଯାଇଥାନ୍ତା | ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ନାଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇନାହିଁ, ସେ କେମିତି ଘସିପୁରାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ନିରଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଏଥିପାଇଁ ଦଳଠାରୁ ଅନୁମତି ନେଇଛନ୍ତି | କେବଳ ଘସିପୁରା ନୁହେଁ ନିରଞ୍ଜନ ଏଥର ୨ଟି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବ ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ସେଥିପାଇଁ ସେ ଘସିପୁରା ଏବଂ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବିଧାନସଭା ଆସନକୁ ବାଛିଛନ୍ତି | ଗତକାଲି ଘସିପୁରାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିବାବେଳେ ୮ ତାରିଖ ଦିନ ସେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ପିସିସି ସଭାପତି ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବା ପଛର କାରଣ କଣ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି | ପରାଜୟର ଭୟ ନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୨ଟି ଆସନରୁ ଲଢ଼ିଲେ ବୋଲି ସେ ମଧ୍ୟ ଏହା କରିବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି କି ?


ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ନବ୍ଜୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକ ବାଲେଶ୍ୱର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏପଟେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଶଳା ତଥା ପୂର୍ବତ୍ତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ପୃଥ୍ବୀ ବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟ ଦେଇଛି | ଅବଶ୍ୟ ପୃଥ୍ବୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ |
ନିଜେ ଓ ନିଜ ପରିବାରର ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଲେ କର୍ମୀ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବୋଲି ପୃଥ୍ବୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବା ପାଇଁ ଚାପ ପଡିଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି |

   Related Posts