Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ମିଲିଟାରୀ ପରେଡ ବେଳେ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ଼, ୯ମୃତ

29/12/2019 at 7:55 PM

ୟେମେନ ୨୯।୧୨: ଉପସାଗରୀୟ ଦେଶ ୟେମେନରେ ମିଲିଟାରୀ ପରେଡ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ  କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ଼ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ  ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ  ।  ପ୍ରାୟ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ।  ମୃତାହତଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ  ବହୁ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଓ ଶିଶୁ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି  ।  ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ ଆଗକୁ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣ ଶିଶୁ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି  । ଏହି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ ଇରାନ ସମର୍ଥିତ ହୁତି ବିଦ୍ରୋହୀମାନଙ୍କ ହାତ ଥିବା ସଂଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ୟେମେନର ଢାଲେ ରାଜ୍ୟର ରାଜଧାନୀ ଆଡ-ଦାଲି ସହରରେ ସଶସ୍ତ୍ର ବିଦ୍ରୋହୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ‘ସିକ୍ୟୁରିଟି ବେଲ୍ ଟ ଫୋର୍ସ’ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଫୁଟବଲ ପଡ଼ିଆରେ ଏହି ପରେଡ୍  ଚାଲିଥିଲା । ଏହି ଫୋର୍ସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ନୂଆ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ପରେଡ୍  ଚାଲିଥିଲା ।  ଏହି ସମୟରେ ଏକ ମିସାଇଲ ମାଡ଼ ହେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୯ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ତେବେ  ୟେମେନରେ ଏକାଧିକ ବିଦ୍ରୋହୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସକ୍ରିୟ ଥିବାରୁ ଏଭଳି  ଘଟଣାକୁ ସାରା ବିଶ୍ବ  ନିନ୍ଦା  କରିଛି ।

   Related Posts