Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପଶିଲା ଚେତା , କଠୋର ହେଲା ପ୍ରଶାସନ : ଅବକାରୀ ଅଫିସ ହେବ ସାନିଟାଇଜ

10/08/2020 at 10:50 AM

ନୀଳଗିରି ୧୦।୦୮ : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଂଚଳରେ ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଯାହାପରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଚେତା ପଶିଛି। ସେପଟେ ଅମାନିଆଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉଛି। ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ଏବେ କରୋନା କବଳରେ ଜର୍ଜରିତ। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ କରୋନା କବଳରୁ ମୁକ୍ତ ହେବା ପାଇଁ  ଜୀବନ ସହ ଜୁଝୁଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ପଂଚାୟତ ରେ ସରପଞ୍ଚ ମାନେ ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା ହେଲେ ମଧ୍ୟ ବାଇପାସ ରୋଡ଼ ଖାଲି ରହୁଛି।

ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଟଡାଉନ ସତ୍ତ୍ୱେ ବହୁ ଅମାନିଆ ବଜାରରେ ବୁଲିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଗତକାଲି ଘାଟଘରସାହି ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ୫୮ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନାରେ ପୀଡିତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଘଟଣା ଚାରିଆଡେ ପ୍ରଚାର ହେବା ପରେ ଗତକାଲି ଠାରୁ ବଜାରଘାଟ ଫାଙ୍କା ହୋଇଯାଇଛି। ଅମାନିଆ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି। ତେବେ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ସହରର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଏନଏସି କର୍ମଚାରୀ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏପରିକି ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ରତନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଜେ ରହି ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ତେବେ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ନୀଳଗିରି ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହେବା। କନେଷ୍ଟବଳ ଜଣକ ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଯିବା ଆସିବା କରିବା ,ଷ୍ଟାଫ ମାନଙ୍କ ସହ ମିଶିବା, ଚଢ଼ାଉରେ ଯିବା, ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବା ଭଳି ଘଟଣା ଏବେ ଅଡ଼ୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଆଜି ଏଭଳି ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଙ୍କ ସ୍ୱାବ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ର ଓଆଇସି ଲକ୍ଷସାଧବ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି।ଆସନ୍ତାକାଲି ଅବକାରୀ ଅଫିସ ଓ ପରିସର ସାନିଟାଇଜ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts