Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ନୀକିତା ମର୍ଡର କେସ୍: ଦିଲ୍ଲୀ-ମଥୁରା ରାଜମାର୍ଗରେ ଧାରଣାରୁ ହଟିଲେ ପରିବାର, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପିଲ୍- ଆମକୁ ‘ୟୁପି ପରି ନ୍ୟାୟ ଦରକାର’

27/10/2020 at 5:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୧୦: ହରିୟାଣାର ଫରିଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ କଲେଜ୍‌ରୁ ଫେରୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ମାମଲା ଏବେ ନୂତନ ମୋଡ ନେଇଛି। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ସଡକ ଉପରେ ଦେଇଥିବା ଧାରଣାରୁ ହଟି ଯାଇଛନ୍ତି। ନୀକିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଶ୍ମଶାନ ଘାଟ ନିଆଯାଇଛି। ଏବେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନାର ମାହୋଲ ରହିଛି।

ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ କ୍ରୋଧ ଥମିନାହିଁ। କାରଣ ମାମଲାରେ ଲଭ ଜିହାଦ୍‌ ଦିଗ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ହଙ୍ଗାମା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜନୀତି ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଜେପିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ହଙ୍ଗାମା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ କେହି ଆସିଲେ ନାହିଁ

ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ସଡକ ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ଥିବା ଲୋକ ଦିଲ୍ଲୀ-ମଥୁରା  ଜାତୀୟ ରାଜମାର୍ଗକୁ ଅବରୋଧ କରି ରଖିଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କ ପରିଜନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁଭଳି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଅନକାଉଣ୍ଟର ହେଉଛି, ସେହି ଭଲି ଏନକାଉଣ୍ଟର  ହରିୟାଣାରେ କଣ ପାଇଁ ହେଉ ନାହିଁ। ଆମକୁ ୟୁପି ପରି ନ୍ୟାୟ ଦରକାର। ପରିବାର ଲୋକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସର୍ବଦା ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇ ଆସିଛୁ। ହେଲେ ଆଜି ଆମ ସହିତ କେହି ନାହାନ୍ତି। ଆଜି ଆମର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ନା ବିଜେପିର ଲୋକ ଆସିଲେ ନା ବିଏସପିର।

ବିବାହ ପାଇଁ  ବଳପ୍ରୟୋଗ

କୁହାଯାଉଛି ଗିରଫ ଯୁବକ ଛାତ୍ରୀ ନୀକିତାଙ୍କ ସହ ପଢୁଥିଲା। ଯୁବକ ବନ୍ଧୁତା ପାଇଁ ନୀକିତା ଉପରେ ବାରମ୍ଵାର ଚାପ ପକାଉଥିଲା। ମାତ୍ର ନୀକିତା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ବନ୍ଧୁତା କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨୦୧୮ରେ ନୀକିତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା। ହେଲେ ସେହି ସମୟରେ ଉଭୟ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ହୋଇଥିଲା।

ଅନ୍ୟପଟେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା  ବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ତୌସିଫ ଆମ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିବା ଲାଗି ଚାପ ପକାଉଥିଲା। ଝିଅ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଇ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛି। ଉକ୍ତ ଯୁବକ ସହ ବିବାହ କରିବାକୁ ଆମ ଝିଅ କେବେ ମଧ୍ୟ ରାଜିନଥିଲା।

ତୌସିଫର ରାଜନୈତିକ ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡ

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତୌସିଫର ଜେଜେ ବାପା କବିର ଅହମ୍ମଦ ବିଧାୟକ ଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅଭିଯୁକ୍ତର କକା ପୁଅ ଅଫତାବ ଅହମ୍ମଦ ମେଓ୍ଵାତ ଜିଲ୍ଲାର ନୁହଁ ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ। ଅଫତାବ ଅହମ୍ମଦର ପୁଅ ହରିୟାଣାର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ। ଅଭିଯୁକ୍ତର ସଂପର୍କୀୟ କକା ଜାଭେଦ ଅହମ୍ମଦ ଏଥର ସୋହନା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଏସପି ଟିକେଟ୍‌ରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢି ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts