Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଖରା ସ୍ଥିତ ରିଲାଏନ୍ସ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ୍ ନିକଟ‌ରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ବରଯାତ୍ରୀ ବସ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ନିଜ ସର୍ଭିସ୍ ବନ୍ଧୁକରୁ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଯବାନ !
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ମାନସିକ ପୂରଣ ପାଇଁ ବେକ କାଟିଦେଲେ ଭକ୍ତ, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୬୯୨୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ବରଯାତ୍ରୀ ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ, ୨୬ ଆହତ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଭୟଙ୍କର ହେଲାଣି କରୋନା, ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲର ୧୯୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାୟପୁର : ନକ୍ସଲଙ୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨ ଯବାନ ସହିଦ
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ : ସମ୍ପର୍କରେ କଳଙ୍କ ଛିଟା, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଝିଅକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାମୁର ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||

ହାଭାର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ଅଫର ପାଇଁ ଛାଡିଲେ ୨୧ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ଚାକିରି, ଏମିତି ସାଇବର ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ NDTVର ପୂର୍ବତନ ଆଙ୍କର

15/01/2021 at 9:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୧: ଆପଣ ମାନେ ସାଇବର କ୍ରାଇମ୍‌ର ଅନେକ ଘଟଣା ଦେଖିଥିବେ। ମାତ୍ର ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକା ଏହାର ଶିକାର ହେବେ ବିଶ୍ଵାସ କରିବା ମୁସ୍କିଲ। ଏମିତି ସାଇବର କ୍ରାଇମର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକା ନିଧି ରାଜଦାନ। ଏନଡିଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ସହିତ ଦୀର୍ଘ ୨୧ ବର୍ଷ କାମ କରିଥିବା ନିଧି ଗତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ ହାଭାର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ସହାୟକ ପ୍ରଫେସରର ଚାକିରି ମିଳି ଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ସାମ୍ବାଦିକତା କ୍ୟାରିୟରକୁ ଅଲବିଦା କହୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏବେ ସାତ ମାସ ପରେ ସେ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସାଇବର କ୍ରାଇମର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ହାଭାର୍ଡ ବିଶ୍ଵ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଅଫର ମିଳିନଥିଲା।

ନିଧି ଶୁକ୍ରବାର ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ନିଜ ସହ ଘଟିଥିବା  ଘଟଣା ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନିଧି ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ବହୁତ ବଡ ସାଇବର କ୍ରାଇମ୍‌ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛି। ମୁଁ ବୟାନ ଜାରି କରି ସବୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ଦେଉଛି। ଏହା ପରେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ କୌଣସି ଆଲୋଚନା କରିବି ନାହିଁ।

ହାଭାର୍ଡ ପାଇଁ ଛାଡି ଦେଲେ ୨୧ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଚାକିରି

ନିଧି ନିଜର ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, ୨୦୨୦ ଜୁନରେ ମୁଁ ୨୧ ବର୍ଷର ଲମ୍ବା ସାମ୍ବାଦିକତା କ୍ୟାରିୟରକୁ ଅଲବିଦା କହି ଏହା ଘୋଷଣା କରିଥିଲି ଯେ, ମୁଁ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନରେ ହାଭାର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ଆସୋସିଏଟ ପ୍ରଫେସର ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଉଛି। ମୋତେ ୨୦୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ମୁଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲି। ପୁଣି ମୋତେ କୁହାଗଲା ଯେ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ୨୦୨୧ ଜାନୁଆରୀରୁ କ୍ଲାସ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମୋ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ଯୋଗାଯୋଗ ସମୟରେ କିଛି ତ୍ରୁଟି ଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲି। ଆରମ୍ଭରେ ମୁଁ ଏହା ଭାବି ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲି ଯେ ମାହାମାରୀରେ ସବୁ ନ୍ୟୁ ନର୍ମାଲ। ହେଲେ ନିକଟରେ ଯାହା କିଛି ଘଟିଲା ତାହା ବହୁତ ଚିନ୍ତାଜନକ ଥିଲା।

ନିଧି କହିଛନ୍ତି, ଏହା ପରେ ସେ ସିଧାସଳଖ ହାଭାର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠୁ ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂରା ଘଟଣାକ୍ରମ ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲି ଯାହା ତଥାକଥିତ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ପକ୍ଷରୁ ମୋତେ କୁହାଯାଇଥିଲା। ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ପକ୍ଷ ଜାଣିବା ପରେ ମୁଁ ଜାଣି ପାରିଥିଲି ଯେ, ମୁଁ ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ମୋ ପାଖକୁ ହାଭାର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରୁ ସାମ୍ବାଦିକତା ବିଭାଗର ଅଧ୍ୟାପକ ହେବାର କୌଣସି ଅଫର ଆସିନଥିଲା।

ନିଧିଙ୍କ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତାଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ୍ ପରେ  ହାଭାର୍ଡ ଟ୍ଵିଟ୍‌ରରେ ଟପ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି। କେହି କେହି ନିଧିଙ୍କୁ ସହାନୁଭୂତି ଜଣାଉଥିବା ବେଳେ ଆଉ କେହି କେହି ଏହାକୁ ନେଇ ଆଚମ୍ଵିତ ଯେ, ନିଧିଙ୍କ ପରି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକା ଏତେ ବଡ ଠକେଇର କେମିତି ଶିକାର ହେଲେ।

   Related Posts