Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ନିଆଁରେ ଜଳିଗଲା ଦୋକାନ ଓ ଘର : ଚିନ୍ତାରେ ପରିବାର, ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଅପେକ୍ଷା

25/05/2020 at 9:00 AM

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ୨୫।୦୫: ଜଳିଗଲା ଦୋକାନ ସମେତ ଘର । ଏପରି ଦୁଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଲେଗାଡା ପଞ୍ଚାୟତର ସାରକୁବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ । ଆଜି ସକଳ ୭ ଟା ସମୟରେ ଘରେ କେହିନଥିବା ବେଳେ ହଠାତ ନିଆଁ ଜଳି ଉଠିଲା ଘର ଭିତରେ ।

ଘର ଭିତରୁ ଧୂଆଁ ବାହାରିବାରୁ ଗାଁ ଲୋକେ ମିଶି ପାଣି ଢାଳି ନିଆଁ ଲିଭେଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ବହୁ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ବି ନିଆଁ କୁ ଆୟତ୍ତ କରିପାରିନଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ । ନିଆଁରେ କାହାର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ଘରର ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ପତ୍ର ସହ ସଞ୍ଚୟ କରି ରଖିଥିବା ଟଙ୍କା ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ବର୍ଷ ଯାକ ସଞ୍ଚିତ ସମସ୍ତ ସମ୍ପତି ମାତ୍ର କିଛି ମିନିଟରେ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । ଚିନ୍ତାରେ ଦାନୁ ଖିଲଙ୍କ ପରିବାର ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଦାନୁ ଖିଲ ସାରକୁବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ତୋପା ଗୁଣ୍ଠା ନାମକ ଏକ ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ ଆଜିକୁ ୩ ମାସ ଭଡା ଆକାରରେ ଛୋଟ ତେଜରାତି ଦୋକାନ କରି ରହିଆସୁଥିଲେ । ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବଜାରରୁ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଜ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଆଣି ଏହି ଦୋକାନରେ ରଖି ବିକ୍ରି କରି ଦାନୁ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତିଆଲି ଖିଲ ନିଜ ପରିବାରକୁ ଭରଣ ପୋଷଣ କରିଥାନ୍ତି । ନିଆଁରେ ଘର ପୋଡି ସମ୍ପୂର୍ଣ ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତମାନ ପ୍ରଶାସଙ୍କ ସହାୟତାକୁ ଚାହିଁ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts