Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ରେ ଅପରେସନ୍ ସ୍ୟାଣ୍ଡ-୨ର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଆକ୍ସନ : ଏନ୍‌ଜିଟିର ୧୨ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ର ତଦାରଖ

4/12/2019 at 10:55 AM

ଜଳେଶ୍ବର ୪।୧୨: ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ର ମହା ପ୍ରଭାବ । ବାଲି ଚୋରି ସଂପର୍କିତ ଖବର ଲଗାତାର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ବାଲେଶ୍ବର ପ୍ରଶାସନର ଚେତା ପଶିଛି ।  ଜଳେଶ୍ବର ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ବାଲି ସୈରାତରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ୧୨ଜଣିଆ ଏନଜିଟି ଟିମ୍ ତଦାରଖ କରିଛି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବାଲି ମାଫିଆମାନେ ବାରମ୍ବାର ଓଡିଶାର ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ନଦୀରୁ ବେଆଇନ ଭାବରେ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଥିବା ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ମଧ୍ଯ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବାଲି ମାଫିଆମାନେ କୌଣସି କର୍ଣ୍ଣପାତ ନକରି ବେଧଡକ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ କରିଆସୁଥିଲେ । ଫଳରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ନଦୀର ମାକିଡିଆ ଏବଂ ଓଲମରା ନଦୀପଠାରେ ଏନ୍‌ଜିଟିର ୧୨ଜଣିଆ ଟିମ୍ ସହ ବନବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ଅପରେସନ ସ୍ୟାଣ୍ଡ -୨ରେ ଦେଖାଇଥିଲା ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖାରେ ମାଫିଆମାନେ କିଭଳି ଉଠାଉଛନ୍ତି ବେଆଇନ ବାଲି । ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ନଦୀପଠାରୁ ମାଫିଆଙ୍କର ସବୁ ମେସିନ ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏନ୍‌ଜିଟି ଟିମ୍‌ର କହିବା କଥା ଏବେ ବେଆଇନ ବାଲି ଚାଲାଣ ବନ୍ଦ ଅଛି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ସହମତି ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଟେଣ୍ଡର ହେବ । ତେବେ ଏହି ସୀମା ବିବାଦ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଲାଗିରହିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଉଭୟ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ବାଲି ସୈରାତ ଗୁଡିକର ତଦାରଖ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts