Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୭୩୩ ମୃତ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୧୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆରେ ମାତିଛନ୍ତି ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଏକର ଏକର ଫସଲ
  • ||
  • ସିରିଜ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ପଛକୁ ପଛ ଧକ୍କା ହେଲେ ୮ ଗାଡ଼ି ; ୩ ମୃତ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୋନପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଗସ୍ତ କରିବେ ପାରାଦୀପ ଓ ତାଲଚେର
  • ||

ଶୀଘ୍ର ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜେସିଣ୍ଡା: ୨୦୧୯ରେ ଟିଭି ହୋଷ୍ଟ କ୍ଲାର୍କ ସହ କରିଥିଲେ ନିର୍ବନ୍ଧ

6/05/2021 at 7:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୫ : ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜେସିଣ୍ଡା ଅର୍ଡର୍ନ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜେସିଣ୍ଡା ଗ୍ରୀଷ୍ମ କାଳରେ ବାହାହେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବାହାଘର ତାରିଖ ଖୁଲାସା ହୋଇନାହିଁ ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ହେରାଲ୍ଡ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛି ଯେ, ଜେସିଣ୍ଡା ଶୀଘ୍ର ବାହାହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସେ ଟିଭି ହୋଷ୍ଟ କ୍ଲାର୍କ ଗେଫୋର୍ଡ଼ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ । ଜେସିଣ୍ଡା କୋଷ୍ଟ ରେଡ଼ିଓ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ବିବାହ ତାରିଖ ମିଳିଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ସେ ବାହାଘର ତାରିଖ ଖୁଲାସା କରିନାହାନ୍ତି । ଜେସିଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାହାଘରରେ କିଛି ଅତିଥିଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ସେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି । 

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜେସିଣ୍ଡା (୪୦) ୨୦୧୯ରେ ଇଷ୍ଟର ଛୁଟିରେ ୪୪ ବର୍ଷୀୟ ଗେଫୋର୍ଡ଼ଙ୍କ ସହ ନିର୍ବନ୍ଧ କରିଥିଲେ । ଗେଫୋର୍ଡ଼ଙ୍କର ଦୁଇ ବର୍ଷର ଝିଅ ବି ଅଛି । ସେ ଏଥର ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଫେବୃଆରୀ ଯାଏଁ ରହେ ।

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜେସିଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାହାଘର ଆୟୋଜନ ପାରମ୍ପରିକ ତରିକାରେ ଓ ବଡ ସ୍ଥରରେ କରାଯିବ ନାହିଁ । ତାଙ୍କୁ ବୟସ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ସେ ବ୍ରାଇଡାଲ୍ ପାର୍ଟି ବି ଆୟୋଜନ କରିବେ ନାହିଁ ।

ଜେସିଣ୍ଡା ୨୦୧୭ ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ କମ ବୟସ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ । ଗର୍ଭବତୀ ଥାଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ଭାଳୁଥିବା କିଛି ବଛା ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଜଣେ । ଗତ ଅକ୍ଟୋବରରେ ସେ ପୁଣି ଶାସନକୁ ଫେରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସରକାର କରୋନାକୁ କାବୁ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଓ ଦୃଢତାର ସହ କରୋନା ମୁକାବିଲା କରିଥିଲେ । ସେ ନିଜ ଲେବର ପାର୍ଟିକୁ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ସର୍ବ ବୃହତ ନିର୍ବାଚନ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts