Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ନ୍ୟୁଜ7ର ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ : ଶୈରା ନରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡି ଫିଲ୍ମର ମିଛ ତଥ୍ୟରେ କଇଁଚି ମାରିଛନ୍ତି ସେନସର ବୋର୍ଡ, ରହିବନି ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ଲେଖା

30/09/2019 at 6:25 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩୦|୯: ନ୍ୟୁଜ7ର ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ | ପାଇକ ସ୍ବାଭିମାନ ଲଢେଇରେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ | ଆନ୍ଧ୍ର ଫିଲ୍ମରୁ ହଟିବ ମିଛ ତଥ୍ୟ | ୧୮୪୬ର ସଂଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ବୋଲି ଦିଆଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟକୁ କାଟିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ସେନସର ବୋର୍ଡ ବା ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ ବୋର୍ଡ। ଫିଲ୍ମ ୨ ତାରିଖରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତେଣୁ ବାସ୍ତବରେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି କି ନାହିଁ ତାହା ହିଁ ଦେଖିବା କଥା। 

ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ | ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହ ସମ୍ମାନର ବିଜୟ | ନ୍ୟୁଜ7 ଖବରର ମହାପ୍ରଭାବ | ଆନ୍ଧ୍ର ଫିଲ୍ମ ଶୈରା ନରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡି ଫିଲ୍ମର ମିଛ ତଥ୍ୟରେ କଇଁଚି ମାରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରମାଣନ ବୋର୍ଡ ବା ସେନସର ବୋର୍ଡ । ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଶବ୍ଦକୁ କାଟିବା ଲାଗି ସିବିଏଫସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ।  

ଫିଲ୍ମରେ ୧୮୪୬ରେ ନରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡିଙ୍କ ସଂଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମ ସଂଗ୍ରାମ ବୋଲି ଟିଜରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା ।  ଏବେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧିତ କରିବା ଲାଗି କୁହାଯାଇଛି । ୧୮୧୭ ଓଡ଼ିଶାର ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ । ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ୧୮୪୬ ସଂଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମ ସଂଗ୍ରାମ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ନ୍ୟୁଜ୭, ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଶାର ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ  ।  

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ବି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇନି କଳିଙ୍ଗ ସେନା । ଭୁବନେଶ୍ବର ଶ୍ରୀୟା ହଲ୍ ସାମ୍ନାରେ ଫିଲ୍ମର ପୋଷ୍ଟର ପୋଡ଼ାଯାଇଛି । ଅକ୍ଟୋବର ୨ରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସଂଶୋଧନ ହେବା ଦରକାର ବୋଲି କଳିଙ୍ଗ ସେନା ଦାବି କରିଛି ।

CBFCଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନ ହୋଇ ଯଦି ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେଲା ତା ହେଲେ ରାଜ୍ୟର କୌଣସି ହଲରେ ବି ଏହାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଦଳ ସିଧା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ।

ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ ସାଏରା ନରସିଂହା ରେଡ୍ଡି ଫିଲ୍ମ ହିନ୍ଦୀ, ତେଲୁଗୁ, ତାମିଲ ଓ ମାଲାୟାଲମରେ ରିଲିଜ ହେବ । ମଝିରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଥିବାରୁ ସଂଶୋଧନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କରାଯାଉଛି ନା ରିଲିଜ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚୁଛି ତାହା ହିଁ ଦେଖିବାର କଥା ।

   Related Posts