Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ନ୍ୟୁଜ7ର ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ : ଶୈରା ନରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡି ଫିଲ୍ମର ମିଛ ତଥ୍ୟରେ କଇଁଚି ମାରିଛନ୍ତି ସେନସର ବୋର୍ଡ, ରହିବନି ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ଲେଖା

30/09/2019 at 6:25 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩୦|୯: ନ୍ୟୁଜ7ର ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ | ପାଇକ ସ୍ବାଭିମାନ ଲଢେଇରେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ | ଆନ୍ଧ୍ର ଫିଲ୍ମରୁ ହଟିବ ମିଛ ତଥ୍ୟ | ୧୮୪୬ର ସଂଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ବୋଲି ଦିଆଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟକୁ କାଟିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ସେନସର ବୋର୍ଡ ବା ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ ବୋର୍ଡ। ଫିଲ୍ମ ୨ ତାରିଖରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତେଣୁ ବାସ୍ତବରେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି କି ନାହିଁ ତାହା ହିଁ ଦେଖିବା କଥା। 

ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ | ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହ ସମ୍ମାନର ବିଜୟ | ନ୍ୟୁଜ7 ଖବରର ମହାପ୍ରଭାବ | ଆନ୍ଧ୍ର ଫିଲ୍ମ ଶୈରା ନରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡି ଫିଲ୍ମର ମିଛ ତଥ୍ୟରେ କଇଁଚି ମାରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରମାଣନ ବୋର୍ଡ ବା ସେନସର ବୋର୍ଡ । ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଶବ୍ଦକୁ କାଟିବା ଲାଗି ସିବିଏଫସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ।  

ଫିଲ୍ମରେ ୧୮୪୬ରେ ନରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡିଙ୍କ ସଂଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମ ସଂଗ୍ରାମ ବୋଲି ଟିଜରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା ।  ଏବେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧିତ କରିବା ଲାଗି କୁହାଯାଇଛି । ୧୮୧୭ ଓଡ଼ିଶାର ପାଇକ ବିଦ୍ରୋହ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ । ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ୧୮୪୬ ସଂଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମ ସଂଗ୍ରାମ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ନ୍ୟୁଜ୭, ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ ଓଡ଼ିଶାର ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ  ।  

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ବି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇନି କଳିଙ୍ଗ ସେନା । ଭୁବନେଶ୍ବର ଶ୍ରୀୟା ହଲ୍ ସାମ୍ନାରେ ଫିଲ୍ମର ପୋଷ୍ଟର ପୋଡ଼ାଯାଇଛି । ଅକ୍ଟୋବର ୨ରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସଂଶୋଧନ ହେବା ଦରକାର ବୋଲି କଳିଙ୍ଗ ସେନା ଦାବି କରିଛି ।

CBFCଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନ ହୋଇ ଯଦି ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେଲା ତା ହେଲେ ରାଜ୍ୟର କୌଣସି ହଲରେ ବି ଏହାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଦଳ ସିଧା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ।

ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ ସାଏରା ନରସିଂହା ରେଡ୍ଡି ଫିଲ୍ମ ହିନ୍ଦୀ, ତେଲୁଗୁ, ତାମିଲ ଓ ମାଲାୟାଲମରେ ରିଲିଜ ହେବ । ମଝିରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଥିବାରୁ ସଂଶୋଧନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କରାଯାଉଛି ନା ରିଲିଜ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚୁଛି ତାହା ହିଁ ଦେଖିବାର କଥା ।

   Related Posts