Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଭୋଟ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍ : ଭୋଟ୍ ଓଡିଶାର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ, ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ବିଜେପି-ବିଜେଡି ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର

3/03/2019 at 6:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୩ : ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ କ’ଣ ରହିବ ଭୋଟରଙ୍କ ମତିଗତି ?  ଆଶାୟୀ ଦୌଡରେ କିଏ ଆଗରେ, କାହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ ଭୋଟର ?  କେଉଁ ଆସନରେ କେଉଁ ଦଳ କହା ସହ କରିବ ଫାଇଟ୍ ?  ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍ ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟର ଭୋଟରଙ୍କ ମୁଡ୍ ଜାଣିବାକୁ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ କରିଛି ପ୍ରୟାସ । ଶନିବାର ସଂଧ୍ୟା ୫ ଟାରୁ ଗୋଟି ଗୋଟି ଆସନର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଚାଲିଛି । ନିଜ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିର ଫଳାଫଳ ଜାଣିବାକୁ ସାଧାରଣ ଭୋଟରଙ୍କଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବଢିଛି ନେତାଙ୍କ ଉତ୍କଣ୍ଠା ।

ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍ । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଫଳଫଳ । ଇତିହାସର ସବୁଠୁ ବଡ ଜନମତ ସର୍ଭେ । ଟିଭି ସାମ୍ନାରେ ନେତା, ଜନତା । କ’ଣ ହେବ କେଉଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିର ସ୍ଥିତି ?  କାହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ଭୋଟର, ଆଶାୟୀ ଦୌଡରେ କିଏ ଆଗରେ-ଜାଣିବାକୁ ବଢିଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା । ରବିବାର ଛୁଟି ଦିନ । ଘରେ ମଜାମଜଲିସ ସହ ଟିଭିରେ ମନୋରଂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦେଖିବାର ସମୟ । ଏଥିରେ କିନ୍ତୁ ମନ ଲାଗୁନି । ଏଇଥି ପାଇଁ ଯେ ଭୋଟ୍ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ମାହୋଲ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ । ସକାଳ ୧୦ ରୁ ସଂଧ୍ୟା ୭ ଯାଏ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନରେ ଚାଲିଥିଲା ଭୋଟ୍ ଓଡ଼ିଶା ଫଳ । କିଏ କେଉଁଠି ଆଗରେ, କାହାକୁ କିଏ ଦେବ ଟକ୍କର-ଏ ସବୁ ଜାଣିବାକୁ ରାଜନୀତିରେ ରୁଚି ରଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବସିଥିଲେ ଟିଭି ସାମ୍ନାରେ ।  

ଶନିବାର ୬ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୨୩ ଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, କୋରାପୁଟ, କଳାହାଣ୍ଡି, ଭଦ୍ରକ, ବରଗଡ଼ ଓ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଚିତ୍ର ଆମେ ଦେଖାଇଥିଲୁ । ୨୩ ଟି ଆସନରୁ ୧୫ ଟିରେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଓ ୮ ଟିରେ ବିଜେଡି- କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର ହେବ ବୋଲି ଭୋଟର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଜି ଯେଉଁ ସବୁ ଆସନରେ ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ସେଥିରୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି-ବିଜେଡି ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ଫଳାଫଳ ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେଡି ପ୍ରଥମ, ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି କଂଗ୍ରେସ ।

ସୋମବାର ସକାଳ ୧୧ ଟାରୁ ପୁଣି ଜାରି ରହିବ ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ଫଳ ପ୍ରକାଶ ।

   Related Posts