Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ସରିଲା ନ୍ୟୁଜ-୭ର ଭୋଟ ଓଡିଶା, ଆସନ୍ତା ୨୬-୨୭ ଏବଂ ୨୮ ତାରିଖରେ ଫଳାଫଳ

22/02/2019 at 6:12 PM

ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନର ମୁଡ ପରଖିବା ଲାଗି ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନର ଚାଲିଥିବା ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ସର୍ଭେ ଆଜି ଶେଷ ହୋଇଛି। ସମସ୍ତ ୧୪୭ଟି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ କଣ ରହିଛି ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ ଏହି ସର୍ଭେରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି। ତେବେ ଆଜିର ଏହି ସର୍ଭେ ସମୟରେ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଉତ୍ସାହରୁ ଗଣ୍ଡଗୋଳିଆ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।  ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ଫଳାଫଳ ଆସନ୍ତା ୨୬-୨୭ ଏବଂ ୨୮ ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ।

୧୪୭ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ। ନ୍ୟୁଜ ସେଭେର ୭ ପ୍ରଶ୍ନ। କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ। ଏ ଉତ୍ସାହ ନିର୍ବାଚନ କୁ ନେଇ ରହିଛି। ଭୋଟରଙ୍କ ମୁଡ ପରଖିବା ଲାଗି ତିନି ଦିନ ଧରି  ଚାଲିଥିବା ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ସର୍ଭେ ଆଜି ଶେଷ ହୋଇଛି। ଗତ ୨ଦିନ ପରି ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସହ। ଏ ହେଉଛି ସାନଖେମୁଣ୍ଡିର ଚିତ୍ର ଏଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଯେତିକି ଉତ୍ସାହ ଲୋକେ ଏହି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ଉପକୂଳରୁ ଉପାନ୍ତ, ଉତ୍ତରରୁ ଦକ୍ଷିଣ ସବୁଠି କିନ୍ତୁ ଏହି ସର୍ଭେରେ ଗୋଟିଏ ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ୍‌ ସଚେତନତା ରହିଛି। ଲୋକେ ପ୍ରାର୍ଥୀ, ସେମାନଙ୍କ ଯୋଗ୍ୟତା ସେମାନଙ୍କ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ସବୁକିଛିକୁ ଲୋକେ ଏବେଠାରୁ ପରଖୁଛନ୍ତି ଆଉ ଠିକଣା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜଣାଇବେ।

ତେବେ ଆଜି ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶାର ସର୍ଭେ ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଉତ୍ସାହ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ଯେ ସ୍ଥିତି ଗଣ୍ଡଗୋଳିଆ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମାଡ଼ଗୋଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ଯାଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ରାଜନଗରରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଘଟଣା।  ରାଜନଗର ବଜାରରେ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ ଟିମ୍‌ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ସେଠାରେ ଲୋକେ ଘେରିଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ତାପରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମାରଧର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ଯାଇଥିଲା। ଏପରିକି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ବାକ୍ସ ଧରି ଦୌଡ଼ିଥିଲା। ସମାନ ପରିସ୍ଥିତ ଭଞ୍ଜନଗରରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ତେବେ ବୁଝା ଶୁଝା ପରେ ସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା।

 ତିନିଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ସର୍ଭେ ଆଜି ଶେଷ ହୋଇଛି ।  ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନର ଏହି ସର୍ଭେର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଆସନ୍ତା ୨୬-୨୭ ଏବଂ ୨୮ ତାରିଖରେ।

   Related Posts