Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଯୌତୁକ ପାଇଁ ନବବଧୂକୁ ‘କରୋନା’ ହୋଇଛି କହି ତଡ଼ିଦେଲେ ଶାଶୁ ଘର, ବାହାଘରର ମାତ୍ର ୭ଦିନ ପରେ ବାପଘରକୁ ଫେରିଲା ଝିଅ

14/03/2020 at 5:42 PM

ଉମରକୋଟ ୧୪/୩: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନାର ସବୁ ସୀମା ଟପିଗଲା।  ହାତରୁ ମେହେନ୍ଦୀ ଲିଭିନଥିବା ନବବଧୂକୁ କରୋନା ରୋଗୀ ସଜାଇ ଦେଲେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ। ସାମାନ୍ୟ ଥଣ୍ଡାକାଶରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ନୂଆବୋହୂକୁ ତଳେ ଶୁଆଇଲେ ଆଉ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ତଡ଼ି ଦେଲେ। ବାହାଘରକୁ ୧୦ଦିନ ହୋଇନି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ବାପଘରକୁ ଫେରିଲା ଝିଅ। ଏପରି ସଙ୍ଗୀନ ଏବଂ ଚିନ୍ତାଜନକ ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ଉମରକୋଟରେ। ତେବେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ୍ ପୀଡ଼ିତା ନବବଧୂଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଓ ଶ୍ବଶୁରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

 ଖବରରୁ ଜଣାଯାଇଛି, ଉମରକୋଟ ଥାନା ଅର୍ନ୍ତଗତ ମୂର୍ତୁମା UV 6 ଗ୍ରାମର ହିରଧନ ସରକାରଙ୍କ ଝିଅ ପୂଜା ସରକାରଙ୍କ ସହ ଉମରକୋଟ ନିବାସୀ ଯୁବରାଜ ଉକିଲଙ୍କ ପୁଅ ଜୟନ୍ତ ଉକିଲଙ୍କ ସହ ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨ତାରିଖରେ ବୈଦିକ ରୀତିରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ଝିଅଘରର ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ବାହାଘର ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଆସବାବପତ୍ର ସହ ନଗଦ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ,ପ୍ରାୟ ୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା ଓ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବାଇକ୍ ଯୌତୁକ ଆକାରରେ ବରପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ କନ୍ୟାପକ୍ଷ। କିନ୍ତୁ ଶ୍ବଶୁରଘର ଲୋକଙ୍କ ମନ ଏତିକିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା। ଅଧିକା ଯୌତୁକ ଆଣିବା ପାଇଁ ପୂଜାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଚାପ ପକାଇବା ସହ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିଲେ।

ଏପରିକି ବାହା ଘରର ଦୁଇଦିନ ପରେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତି ପୂଜାଙ୍କ ହାତରୁ ମେହେନ୍ଦି ଲିଭେଇ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପୂଜାଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡା ଯୋଗୁଁ କାଶ ହେବାରୁ କରୋନା ହୋଇଯାଇଛି କହି ତଳେ ଚଟାଣରେ  ଶୋଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ନିର୍ଯାତନା ଅସହ୍ୟ ହେବାରୁ ପୂଜା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇ ବାପା ଘରକୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ।ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ମୂର୍ତ୍ତୁମାଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତି କ୍ରମେ ଉମରକୋଟ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ୍ ପୀଡ଼ିତା ନବବଧୂଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଓ ଶ୍ବଶୁରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

   Related Posts