Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୧୦୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ଆଲାନ ବରଜେସଙ୍କ ପରଲୋକ, ଏବେ ଭାରତର ରଘୁନାଥ ସବୁଠୁ ବୟସ୍କ ଜୀବିତ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଖେଳାଳି

7/01/2021 at 11:20 AM

ସିଡନୀ,୦୭/୦୧:   ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବୟସ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟର ଆଲାନ ବରଜେସ୍ ୧୦୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପ୍ରାଣ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର  ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଦକ୍ଷିଣହାତୀ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ବାମହାତୀ ସିମର୍ ଭାବେ ସେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳୁଥିଲେ । ସେ ୧୯୪୦ରୁ ୧୯୫୨ ଯାଏଁ ୧୧ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ସେ ଓଟାଗୋ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚରେ ୫୨ ରନ୍ ଦେଇ ୬ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ କହିଛି ଯେ, ଏହା ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର । ସେ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବୟସ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟର ଥିଲେ । ଆଲାନଙ୍କ ଝିଅ ପିପ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ପିତା ବୁଧବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଦେହତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଚାର୍ଲସ୍ ଉପହାମ ରିଟାୟରମେଣ୍ଟ୍ ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିଲେ ।

ଆଲାନଙ୍କ ପରେ ଓଟାଗୋର ୯୮ ବର୍ଷୀୟ ଇଆନ୍ ଗାଲାଓ୍ୱେ ଏବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଜୀବିତ ବୟୋଜେଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟର ଅଟନ୍ତି । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ରଘୁନାଥ ଚନ୍ଦୋରକର ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱର ବୟୋଜେଷ୍ଠ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ଜୀବିତ କ୍ରିକେଟର ଅଟନ୍ତି ।

   Related Posts