Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

କରୋନା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା ଆମେରିକା, ମୃତକଙ୍କ ଲାଗି ରବିବାର ପ୍ରଥମପୃଷ୍ଠା ଉତ୍ସର୍ଗ କଲେ New York Times

24/05/2020 at 5:01 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ଚୀନ ଉହାନରୁ ବ୍ୟାପିଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ତେବେ ଆମେରିକାରେ ଭୂତାଣୁ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ରବିବାର ନ୍ୟୁୟର୍କ ଟାଇମ୍ସର ପ୍ରଥମ ପୃଷ୍ଠାରେ ଦେଖାଯାଇଛି। ଆମେରିକାରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଣୁ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସମ୍ବାଦପତ୍ର ନ୍ୟୁୟର୍କ ଟାଇମ୍ସ ରବିବାର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରଥମପୃଷ୍ଠା ପ୍ରକାଶନ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ମୃତକଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶନ କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ମନରେ ଗଭୀର ରେଖାପାତ କରିଛି।

ସମ୍ବାଦପତ୍ର ଏକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଆଲେଖ୍ୟରେ ମୋଟ ମୃତକଙ୍କ ମାତ୍ର ୧ ପ୍ରତିଶତଙ୍କ ସୂଚନା ଦେଇପାରିଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକା କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀରେ ଗୁରୁତର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତ ଓ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି। କେବଳ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଧା ଦେଶରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯୭ ହଜାର ୪୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ନ୍ୟୁୟର୍କ ଟାଇମ୍ସର ରବିବାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୃଷ୍ଠାରେ ୬୨ ନେସଭିଲ୍ଲେର ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା  ଜୋ  ଡିଫି, ହାଭାର୍ଡ ଲ ସ୍କୁଲରୁ ଆଇନରେ ସ୍ନାତକ ଉତିର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଅଶ୍ୱେତ ମହିଳା ଆଇନିଜ୍ଞ ୮୭, ନ୍ୟୁୟର୍କ ସିଟିର ଲିଲା ଏ.ଫେନୱିକ୍‌ଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି।

ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ଲାଗି ଲକଡାଉନ୍‌ ଅବଲମ୍ବନ କରା ନଯିବା ଯୋଗୁ ଆମେରିକୀୟ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମିସାଇଲେ ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୧ଲକ୍ଷ ପାର ହୋଇସାରିଲାଣି। ତେବେ ଲକଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁ ଦେଶରେ ଲୋକେ ବେକାର ହେବା ଓ ଆଗାମୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ନଭେମ୍ବରରେ ନିୟମ କୋହଳ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏଣୁ ଦେଶ ଏବେ ଶ୍ମଶାନରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦେସବାସୀଙ୍କ ଲାଗି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନୂଆ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଟ୍ରୋଲ ହେଉଛନ୍ତି।

   Related Posts