Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

୩ ମାସ ପାଇଁ ଆପେ ଆପେ ହୋଲ୍ଡ୍ ହେବନି ଆପଣଙ୍କ ଇଏମଆଇ, ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ସୂଚନା

31/03/2020 at 4:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୩୧|୦୩:  ଲକଡାଉନ ପାଇଁ କାରବାର ଏକ ପ୍ରକାର ଠପ ହୋଇଯାଇଛି ।ଲୋକମାନେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ଲୋକଙ୍କ ରୋଜଗାର ଉପରେ ପଡିଛି । ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଇଏମଆଇ ହୋଲ୍ଡ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି । ଏପରିକି କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଇଏମଆଇ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଫଳରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବ । ତେବେ ତିନି ମାସର ଏହି ଇଏମଆଇ ଆପେ ଆପେ ହୋଲ୍ଡ୍ ହେବ ନାହିଁ । ଯଦି ଆପଣ ସମୟାନୁସାରେ ପେମେଣ୍ଟ ନ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଡିଫଲ୍ଟର ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଇଏମଆଇକୁ ୩ ମାସ ଯାଏଁ ରୋକିବା ସୁବିଧା ହେଉଛି ଇଚ୍ଛାଧିନ । ଯଦି କୌଣସି ଗ୍ରାହକ ୩ ମାସ ଯାଏଁ ଇଏମଆଇ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବେ ନାହିଁ ତେବେ ସେ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏନେଇ ଜଣାଇବା ଆବଶ୍ୟକ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଟର୍ମ ଲୋନ ଉପର ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥିରେ ପର୍ସନାଲ, ଅଟୋ ଓ ହୋମ ଲୋନ ସାମିଲ ଅଛି ।

ଇଏମଆଇ ହୋଲ୍ଡ୍ କରିବା କେତେ ଉପଯୋଗୀ

ଯଦି ଆପଣ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଇଏମଆଇ ହୋଲ୍ଡ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ କରିପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯଦି ଆପଣ ଇଏମଆଇ ନଭରନ୍ତି ତେବେ ମୂଳଧନ ଉପରେ ସୁଧ ଜାରି ରହିବ । ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହାସହ ଲୋନ ସୁଝିବାର ଅବଧି ମଧ୍ୟ ୩ ମାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଯଦି ଆପଣ ନିୟମିତ ଇଏମଆଇ ଭରିବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ତେବେ ହୋଲ୍ଡ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ ।ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମେସେଜ ମଧ୍ୟ ପଠାଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts