Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ବେଲଗାମ୍, ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କେସ୍, ୨୨୬୩ ମୃତ
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଲେ ମଞ୍ଚ କଳାକାର ରତିକାନ୍ତ ବେହେରା, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର, ମାଡିବସିଲା ପୋଲିସ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାଙ୍ଘାତିକ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୬୨୧୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଏବେ ୪ ଘଣ୍ଟା ଖୋଲା ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ୍, ଅଧା କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ କାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲ ଆଇସିୟୁରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜୀଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ୧୨ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୩ ଦିନ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଟଡାଉନ୍, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ପ୍ରଶାସନର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||

କଟକ କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ: ଲୋକଙ୍କୁ ଆଉ ଯିବାକୁ ପଡିବନି ସରକାରୀ ଅଫିସକୁ, ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ପହଞ୍ଚିବେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ

26/06/2019 at 5:40 PM

କଟକ୨୬|୬: କଟକ ସହରବାସୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଲାଗି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବ ସରକାରୀ କଳ । ଏଥିପାଇଁ କଟକର ନୂଆ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଅଭିଯାନ । ୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ବୁଲି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ଆଗକୁ ଜଣେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଗଠିତ ଟିମ୍ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ।  

ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଏବଂ ସରକାରୀ ସେବା ପାଇଁ ଲୋକେ ଅଫିସ୍ ଧାଇଁବେନି, ଅଫିସ୍ ପହଞ୍ଚିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ । ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ ପରେ କଟକର ନୂଆ ଜିଳ୍ଲାପାଳ ଏଦିଗରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ପଦକ୍ଷେପ । ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ସେବା ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଗୋପଦ ସେବା । ଦୈନିକ ସକାଳ ୮ରୁ ସାଢେ ୯ ଟା ଯାଏ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲିବ ପ୍ରଶାସନିକ ଟିମ୍‌ । ଲୋକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ବାର ନିକଟରେ ପୂରଣ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ଜିଳ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ସିଏମ୍‌ସି କମିଶନର କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ପରିମଳ, ଡ୍ରେନେଜ୍ ଓ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାତି ଟ୍ରାଫିକ୍ ଅବସ୍ଥା ପରଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଦୂରତା ହେଉଛି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର କାରଣ ବୋଲି ଜିଳ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି

କଟକ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଜାଇକା ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅନେକାଂଶରେ ଦାୟୀ କରାଯାଇପାରେ । ଅବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଢଙ୍ଗରେ ହେଉଥିବା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଦ୍ବିଗୁଣିତ କରୁଛି । ଏକଥା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଜିଳ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ସିଏମ୍‌ସି କମିଶନର। ତେଣୁ ଯେଉଁଠି ଜାଇକା ପ୍ରକଳ୍ପ କାମ ଜାରି ରହିଛି, ସେଠାରେ ସୂଚନା ଫଳକ ଟାଙ୍ଗିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲପାଳ କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଜଣ୍ତିସ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ପାଇଁ ସି ଏମ୍‌ସି ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଥିବା କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ।

ଡ୍ରେନ ଜବରଦଖଲ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଶାସନ ଜିରୋ ଟଲରାନ୍ସ ନୀତି ଆପଣେଇବ ବୋଲି ସିଏମ୍ ସି କମିଶନର ଏବଂ ଜିଳ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି

   Related Posts