Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ଦିଆଯିବନି ପ୍ରଶୟ, ପିସି ବିରୋଧରେ ହେବ ଆକ୍ସନ

14/06/2019 at 5:01 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୪|୬:  ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଯୁଦ୍ଧ ଘୋଷଣା । ଦୁର୍ନୀତିକୁ ପ୍ରଶୟ ଦିଆ ଯିବନି, ପିସି ବିରୋଧରେ ହେବ ଆକ୍ସନ । ଏକଥା ଆମେ କହୁନୁ, କହୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ନବନିର୍ବ।ଚିତ ବିଧାୟକ ଓ ସାଂସଦ। କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ୍ ର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବା ଅବସରରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଉଭୟ ନେତା ଗୁରୁତ୍ବ ଦେବା ସହ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ରଖିଛନ୍ତି କଡା ଚେତାବନୀ । ତେବେ ଏହି କ୍ରମରେ ଆଉ ଦୁଇ ପାଦ ଆଗକୁ ଯାଇ ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି  ଦୁର୍ନୀତି ଖୋରଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିବା  ପାଇଁ  ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଦେବା କଥା କହିଛନ୍ତି ।  

ନୋ ପିସି , ନୋ କରପ୍ ସନ୍ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ  ଦୁର୍ନୀତିକୁ ପ୍ରଶୟ ଦିଆଯିବନାହିଁ । ସରକାରୀ କାମରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ  ସ୍ବଚ୍ଛତାକୁ ଦିଆଯିବ  ପ୍ରାଥମିକତା । ବ୍ଲକ୍ର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇ ଏହା କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ନବ ନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରା ଓ ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି, ସରକାରୀ ଯୋଜନାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାରେ ଦୁର୍ନିତୀ ରୋକିବା ହିଁ ଜରୁରୀ । ଏହା ସହ ସରକାରୀ କାମରେ, ଦୁର୍ନିତୀ ଏବଂ ପିସି ରୋକିବାକୁ  ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ  ଲୋଡିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ । ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମଝିରେ  ମଧ୍ୟସ୍ଥି ମାନେ ସମସ୍ୟା ବୋଲି  ମାନିଛନ୍ତି ସାଂସଦ । ଦୁର୍ନୀତିର ଖବର ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟେଲିଫୋନ ନମ୍ବର ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଆକ୍ସନ ତ ହେବ, ତା ସହ ନିୟମିତ ଅନୁଧ୍ୟାନ ଓ ସମୀକ୍ଷା ହେବ । ପ୍ରତି ଦୁଇ ମାସରେ ବ୍ଲକ୍ ସ୍ତରୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ହେବ ବୋଲି ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହାର ବାସ୍ତବତା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି, ସାଧାରଣ ଜନତା । ଦୁର୍ନୀତି ଓ ପିସି ହଟିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ । କାରଣ ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ଲକ, ତହସିଲ ସହ ପ୍ରାୟ ସବୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘର ପାଲଟିଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି ।  ଏସବୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବାକୁ ଯୁକ୍ତି ବାଢିଛନ୍ତି  ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ।

ଦୁର୍ନୀତିକୁ ବ୍ରେକ୍‌ ଦିଆଯିବା ସବୁବେଳେ ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ । ତେବେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଏହା କେତେ ସଫଳ ହେଉଛି, ରାଜନେତା ପ୍ରତିଶୃତି ପୂରଣରେ କେତେ ସମର୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ?   ଏହା କେଉଁଠୁ , କିପରି ଆରମ୍ଭ ହେବ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts