Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ନୂଆ ବର୍ଷରେ ହେବ ନବୀନଙ୍କ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ, ଗଡିବ ତିନି ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ !

30/12/2018 at 5:03 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦|୧୨: ନୂଆ ବର୍ଷରେ ହୋଇପାରେ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ। ଏହାକୁ ଜୋର ଧରିଲାଣି ଚର୍ଚ୍ଚା। ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଦନାମ ହେଲେଣି ସରାକର । ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ସହିତ ସରକାର ବିରୋଧରେ ଜନମତ ତିଆରିକଲେଣି। ତେଣୁ ତିନି ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରୁ ବାହାର କରି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ସ୍ବଚ୍ଛ ଇମେଜ ବାଜାୟ ରଖିବା​‌ ପାଇଁ ଏଭଳି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି …

ଏନେଇ ରାଜ୍ୟରାଜନୀତିରେ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବାବେଳେ ବିଜେଡି ଭିତରେ ଆଲୋଚନା ଜୋର ଧରିଛି। କିଛି ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚେହେରା ମଳିନ ପଡିଗଲାଣି। ଯେଉଁ ଥିପାଇଁ କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାରମ୍ଭାର ଘେରୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ଏପରିକି କିଛି ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ, ବୟାନ ବାଜି ଓ ଜିଲ୍ଲାରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ବି​‌ଜେଡି ବଦନାମ ମୁଣ୍ଡାଇଲାଣି। ତେଣୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରୀ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର, କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ ଏବଂ ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ର ମହେଶ୍ବର ମହାନ୍ତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବେ ମଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଛବିକୁ ମିଳିନ କଲାଣି।

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ  ଏମାନଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରୁ ବାହାର ନବୀନ ନୂଆ ମେସେଜ ଦେବେ ବୋଲି ର୍ଚଚା ହେଉଛି। ଏପଟେ କିନ୍ତୁ ବିଜେଡି ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ କାହାକୁ ରଖିବା ଓ ବାହାର   କରିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ।

ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆାହୁରି ଖୋରାକ ଯୋଗାଇଛି ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନବୀନ ନିବାସ ଡାକିବା । କାରଣ ପୁରୀରେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ମାମାଲା ହଟ ସିଟିରେ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସରାକରଙ୍କୁ ବିରୋଧୀ ସିଧା  ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।  ପିପିଲା ପୀଡିତା ମାମାଲ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ବୟାନ ପାଇଁ ସରକାର ଇମେଜ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ନାକେଦମ ହେଲେଣି । ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି।  ଏପଟେ ପୁରୀରରେ ସେବାୟତ ପୋଲିସ ପାଟିତୁଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଜଗନ୍ନାଥ ଓପାସ ରହିବା ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ସରକାର କାଠଗଡାରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୁରୀର ଏହି ଦୁଇଦୁଇଟି ଇସ୍ୟୁ ଏବେ ରାଜ୍ୟରାଜନୀତିକୁ ହଇଚଇ କରିଛି।  ଯେଉଥିପାଇଁ ସବୁ ବିଧାୟକ ଡାକି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ନବୀନ।

କେନ୍ଦୁଝରରେ ବଦ୍ରୀ ପାତ୍ର, ପୁରୀରେ ମହେଶ୍ବର ମହାନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କୁ ନେଇ ସରକାର ବଦନାମ ମୁଣ୍ଡାଇ​‌ଲେଣି। ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଉ ମାତ୍ର ତିନି ମାସ। ବିରୋଧୀ  ବି ରାଜ୍ୟ ସାରା ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ।ଜନ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ତିଆରିକଲେଣି। ତେଣୁ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବଚ୍ଛ ଚେହେରା ବଜାଇ ରଖିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଅଦବଦଳ  କରି ନୂଆା ମେସେଜ ଛାଡିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

   Related Posts