Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

କାମ ହେବାର ୫ ମାସ ପୂରିନି, ଭାଙ୍ଗି ରୁଜି ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା ଶବଦାହ ଗୃହ

24/01/2020 at 6:40 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୨୪।୦୧ – କାମ ହେବାର ୫ ମାସ ପୂରିନି, ଭାଙ୍ଗି ରୁଜି ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା ଶବଦାହ ଗୃହ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ବଡମଙ୍ଗରାଜପୁରରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି ଏମିତି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ବ୍ୟବହାରରେ ଲାଗିବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବହାର ଅନୁପଯୋଗୀ ହୋଇ ପଡିଲା ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ଶବଦାହ ଗୃହ । ଏହାକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ ।…

 ମାଟି ଓ ବାଲି ଉପରେ ଛିଞ୍ଚା ହୋଇଛି ସିମେଣ୍ଟ। ପାଦ ଚାପି ଦେଲେ ଦବି ଯାଉଛି ଢଳେଇ । ଏ ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଳା ବଡମବଙ୍ଗରାଜ ପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଶବଦାହ ଗୃହର । ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା ଏହି ଗୃହ । ନିକଟରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।

ଗ୍ରାମବାସୀ ଶବ ଦାହ ପାଇଁ ଆଣି ଶବ ରଖିବା ବେଳେ ଗୃହର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ଦବି ଯାଇଥିଲା। ଖୋଳତାଡ ପରେ ନାମକୁ ମାତ୍ର ସିମଂଟେ ଲେସା ଯାଇଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଥିଲା। ସିମେଣ୍ଟର ପତଳା ଆସ୍ତରରଣ ତଳୁ ବାହାରିଲା ମାଟି ଓ ବାଲି। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ଛାତ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟର ମଧ୍ୟ ଅତି ନିମ୍ନ ମାନର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗାଁ ପଡିଆରେ ଶବଦାହ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ।   

କୁରୁଜଙ୍ଗା ପଂଚାୟତର ବଡମଙ୍ଗରାଜପୁର, ଡିଆ ପାଟଣା ଓ ବାୟା ବସା ଆଦି ୫ ଖଣ୍ଡ ଗଁ।ର ଲୋକେ ଶବଦାହ ପାଇଁ ଏହି ଶ୍ମସାନ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି । ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦୃଷ୍ଟି ରଖି ଏଠାରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଶବଦାହ ଗୃହ ନିର୍ମ।ଣ ପାଇଁ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୁଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଶବଦାହ ଗୃହ ବ୍ୟବହାର ଅନୁପଯୋଗୀ ହୋଇପଡିଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts