Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଳାତକ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାକୁ ଦେବାଳିଆ ଘୋଷଣା କଲେ ଲଣ୍ଡନ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୩ରେ JEE ଆଡଭାନ୍ସଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା, କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୨୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୧ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୨୦୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୮୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପେଗାସସ ତାଲିକାରେ ଇଡି ଅଫିସର, ବିଏସଏଫର ପୂର୍ବତନ ଡିଜି ଓ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମ
  • ||
  • ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ଵ, ଦୂର କରିବେ ଅସ୍ଥିରତା !
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବଳିଆପଣ୍ଡାରେ ‘ଡ୍ରିଙ୍କ୍‌ ଫ୍ରମ୍‌ ଟ୍ୟାପ୍‌ ମିଶନ୍’ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ, ବିବାହ ପାଇଁ କହିବାରୁ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ କଲେ ଯୁବକ !
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଦମ୍ପତ୍ତି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୧୦ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସିତ, ଜଳସ୍ତର ୬୦୯.୯୩ ଫୁଟ
  • ||

ଅଗଷ୍ଟରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ମାମଲା: ଆମେରିକା ବ୍ରାଜିଲ ତୁଳନାରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଭାରତରେ

9/08/2020 at 1:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୮ : ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢିଚାଲିଛି | ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଭାରତର କରୋନା ଗ୍ରାଫ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ହଟସ୍ପଟ ହୋଇଛି | ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଭାରତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଦୁନିଆର ମୋଟ ମାମଲା ତୁଳନାରେ ଭାରତ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ମାସରେ ଯେତିକି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସେ ହିସାବରେ ସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର | ନୂଆ ମାମଲାରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକା ଓ ବ୍ରାଜିଲକୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛି |

ଚଳିତ ମାସରେ ସଂକ୍ରମଣ ଗତି ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି | ନୂଆ ମାମଲା ସହ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁହାର ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦେଶରେ ୬୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏବଂ ୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଗତ ୬ ଦିନରେ ଦେଶରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୨୮ ହଜାର ୯୦୩ ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | ଏହି ୬ ଦିନରେ ଆମେରିକାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୧୧୧ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ବ୍ରାଜିଲରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୨୬୪ ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | 

ଅଗଷ୍ଟ ମାସର ୬ ଦିନ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ଦିନରେ ନୂଆ କରୋନା ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ଭାରତରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | ୧୦ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ମାମଲା କେବଳ ୨୧ ଦିନରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୧୬ ତାରିଖରେ ଦେଶରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ସଂକ୍ରମିତ ଥିଲେ |

ଦେଶରେ କରୋନା ଗ୍ରାଫରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ହେଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ତାଛଡା ବିହାର, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଓଡିଶା, ପଞ୍ଜାବ ଓ ମଣିପୁରରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ମାମଲା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି |

ୱାର୍ଲଡମିଟର ଅନୁଯାୟୀ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୧ଟା ୪୫ ମିନିଟ ସୁଦ୍ଧା ଦୁନିଆରେ କରୋନା ଭାଇରସର ୧ କୋଟି ୯୪ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା | ଏଥିରୁ ୧ କୋଟି ୭୦ ହଜାର ମାମଲା କେବାର ଭାରତ, ଆମେରିକା ଓ ବ୍ରାଜିଲରେ ରହିଛି | ଅଗଷ୍ଟ ୭ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ୮୬ ହଜାର, ବ୍ରାଜିଲରେ ୨୯ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ଓ ଆମେରିକାରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ୫୩ ହଜାର ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା |

   Related Posts