Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ସରକାରକା ମାଲ ଦରିଆ ମେ ଡାଲ: କଟକ ବିକାଶ ଭବନ ପରିସରରେ ପଡି ପଡି ଖତ ଖାଉଛି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୂଆ ସିଟି ବସ୍, କାହାର ଚିନ୍ତା ନାହିଁ

5/01/2019 at 7:01 PM

କଟକ ୫|୧: ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କଟକ ଏବଂ କଟକର ବିଭିନ୍ନ ରୁଟରେ ଚାଲିବା ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ସରକାର କିଣିଥିଲେ ସିଟିବସ । ହେଲେ ବସ କିଣାହେବା ଦିନଠାରୁ ପଡିପଡି ଖତ ଖାଉଛି । କେଉଁ ବସର ସିଟ୍ ତାଡି ନେଲେଣିଲ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଆଉ କେଉଁ ବସରୁ ବ୍ୟାଟେରି ଚୋରି ହୋଇଗଲାଣି ।  ବସ ଗୁଡିକୁ ନେଇଯିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ଚିଠି ଲେଖାଯାଇଥିଲେ ବି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉନି ବୋଲି ମେୟର କହିଛନ୍ତି । …

କେଉଁଠି ବସରେ ଗଛ ମାଡି ଯାଇଛି ତ ଆଉ କେଉଁ ବସରେ ସିଟ୍ ନାହିଁ । ବସର ସିଟ ବ୍ୟାଟେରି ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ କାଢି ବିକି ସାରିଲେଣି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । କଟକ ବିକାଶ ଭବନ ପରିସରରେ ପଡି ପଡି ଖତ ଖାଉଛି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସିଟି ବସ୍ । ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କଟକ ଓ କଟକର ୬ଟି ରୁଟ ଦେଇ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲା ୩୦ଟି ସିଟି ବସ ।

ହେଲେ ଆସିବା ଦିନଠାରୁ ଏହି ବସ୍ ନା ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇ ପାରିଛି ନା ଏହାକୁ ସରକାର ନିଜ କାମରେ ଲଗାଇ ପାରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ବ ହରାଉଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଏ ନେଇ କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ ପାଖରେ ନାହିଁ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର। କଟକରେ ପଡି ରହିଥିବା ଏହି ସିଟି ବସକୁ ନେଇଯିବା ପାଇଁ ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ବାରମ୍ବାର ଚିଠି ଲେଖା ହୋଇଥିଲେ ବି କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳୁନଥିବା ମେୟର କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts