Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ପାଇଁ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକବେଳେ ନୟାନ୍ତ କରିଦେଲା ଅମ୍ଫାନ : ବାତ୍ୟା ଚାଲିଯିବା ପରେ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେ଼ଞ୍ଜ ଥଇଥାନ ଓ ପୁନରୁଦ୍ଧାର

20/05/2020 at 5:24 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୦୫ : ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତି ଆସିଛି ଗୋଟିଏ ପଟେ କରୋନା ପାଇଁ ଚାରିଆଡ଼େ ଲୋକେ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକୁଛନ୍ତି ଏତିକିବେଳେ ଆସିଥିଲା ସାଇକ୍ଲୋନ ଅମ୍ଫାନ। ଏତିକିବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନ୍‌ସିଂଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲୋକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲା। ……

ବିପତ୍ତି ପୁଣି ଆସିଛି ବେଡ଼ି ଉପରେ କୋରଡ଼ା ହୋଇ। ଗୋଟିଏ ପଟେ କରୋନା ପାଇଁ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକ ଆଉ ଏତିକିବେଳେ ସାଇକ୍ଲୋନ ଅମ୍ଫାନ ରଚିଥିଲା ତାଣ୍ଡବ। କରୋନା ପାଇଁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା ପରାମର୍ଶ ଆଉ ଏତିକିବେଳେ ସାଇକ୍ଲୋନ ପାଇଁ ଘରୁ ଚାଲିଆସିବା ଲାଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଟିପ୍‌ସ। ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳରେ ଯେଉଁମାନେ ରହିଥିଲେ ସେଠାରେ ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନ୍‌ସିଂ ଉପରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଗୁରୁତ୍ବ। ଲୋକେ ଯେପରି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ ସେଥିପ୍ରତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଦୃଷ୍ଟି। ସେହିପରି ବାତ୍ୟା ପରେ ଯେପରି ପିଇବା ପାଣି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାନଦିଏ ସେଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଥିଲା ପ୍ରଶାସନ।

କରୋନା ଏବେ ଗାଁ ଗାଁ ପାଇଁ ଆତଙ୍କ ହୋଇଛି। କାରଣ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଥିବା ଲୋକେ ଗାଁ ମୁଣ୍ଡ କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ରହିବା ଖାଇବା ପିଇବା ଓ ସୁରକ୍ଷା ନେବା ବି ଥିଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ। ସେହିପରି ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳରେ ରହିଥିବା ଲୋକେ ବି ପରିବାର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ କେମିତି ରାତି ପାହିବ ଏବଂ ଘରକୁ ଫେରିବେ। ବାତ୍ୟାର ପ୍ରକୋପ ସରିବା ପରେ ସେମାନେ ଫେରିଥିଲେ ଆଉ ମନରେ ଥିଲା ଆଶ୍ବସ୍ତି, ଯେ ବିପଦ ଟଳିଗଲା।

ବାତ୍ୟା ଚାଲିଯିବା ପରେ ଏବେ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେ଼ଞ୍ଜ ହେବ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ଥଇଥାନ । ସେହିପରି ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇବା ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଉଛି।

   Related Posts