Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ନିର୍ଦ୍ଦୟ ମାଆ : ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ନବଜାତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ

23/05/2020 at 8:18 AM

ବରଗଡ/ଗଞ୍ଜାମ: ଅଭାବନୀୟ, ରାସ୍ତାରେ ଜନ୍ମକଲା ଶିଶୁକୁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ମାଆ । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଉଭୟ ଗଞ୍ଜାମ ଓ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି । ଗଞ୍ଜାମରେ ଏକ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବରଗଡ଼ ପିପଲପାଲି ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଗଞ୍ଜାମ ସଦର ବ୍ଲକ ହୁମା ହାଟ ପଡିଆ ନିକଟରୁ ଏକ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଏହି ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ କିଏ ଫିଙ୍ଗିଛି ଜଣା ପଡିନାହିଁ । ହାଟ ପଡିଆ ନିକଟରେ  ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦୁ ଥିବା ବେଳେ କିଛିଲୋକ ଦେଖିଥିଲେ। ପରେ ଶିଶୁ କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି  ପ୍ରଥମେ ଛତ୍ରପୁର ମେଡିକାଲ ଓ ପରେ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଶିଶୁଟି ୩ରୁ ୪ ଦିନ ଜଳେ ଜନ୍ମହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ସେପଟେ ବରଗଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି ସମାନ ଘଟଣା । ପାଇକମାଲ ଥାନା  ପିପଲପାଲି ରାସ୍ତାକଡ଼ରୁ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ରାସ୍ତାରୁ ପ୍ରାୟ ଶହେ ମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଏକ କୁସୁମ ଗଛ ମୂଳରେ ଶିଶୁଟି ଥିଲା । ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ପିଲା ଶିଶୁଟିକୁ ଦେଖି ଗାଁକୁ ଆସି ଘର ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ପରେ ସେଠାକୁ ଯାଇ ସାବିତ୍ରୀ ଖର୍ସେଲ ଏବଂ ରାଜିନ ଖର୍ସେଲ ଶିଶୁଟିକୁ ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ । ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଆମ୍ବଲାନ୍ସରେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ  ପାଇକମାଲ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଶିଶୁଟିର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଛି । ତେବେ କିଏ ଏବଂ କାହିଁକି ଏମିତି ଶିଶୁ ମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଚାଲି ଯାଇଛି ତାହା ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ତେଣୁ ପ୍ରଶସନ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ଶିଶୁମାନଙ୍କ ମାଆକୁ ଖୋଜିଲେ ହିଁ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣାରୁ ପରଦା ହଟିପାରିବ ।

   Related Posts