Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ବୋଇଙ୍ଗ-୭୭୭ ବିମାନ : ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରଥମ ଫଟୋ

6/06/2020 at 3:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୬ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଶେଷ ବିମାନ ବୋଇଙ୍ଗ-୭୭୭ ର ପ୍ରଥମ ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏହି ଫଟୋ ଫାଟୋଫରଫର Andy Egloff ଉଠେଇଛନ୍ତି | ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହି ବିମାନ ଭାରତକୁ ଆସିବ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ବିଶେଷ ବିମାନ ବୋଇଙ୍ଗ-୭୭୭ ଆମେରିକାରେ ତିଆରି ହୋଇଛି | ଏହି ଦୁଇଟି ବିମାନ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତକୁ ଆସିବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି |

ଫଟୋରେ ଜଣାପଡୁଛି ବର୍ତ୍ତମାନର ବିମାନ ଠାରୁ ଏହି ବିମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଅଲଗା | ଧଳା ରଙ୍ଗର ଏହି ବିମାନର ପଛପଟେ ଦେଶର ଜାତୀୟ ପତାକା ତିଆରି କରାଯାଇଛି | ବିମାନରେ ଧଳା, ନାରଙ୍ଗୀ ଓ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ପଟ୍ଟୀ ରହିଛି | ଏହି ବିମାନ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଆକାଶମାର୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇଯିବ |

ନୂଆ ବିମାନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଇଙ୍ଗ-୭୪୭ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି | ନୂଆ ବିମାନରେ ଅଫିସ ସ୍ପେସ, ମିଟିଙ୍ଗ ରୁମ ଓ ଅନେକ ପ୍ରକାର କମ୍ୟୁନିକେସନ ସିଷ୍ଟମ ରହିବ | ଏହାସହ ମେଡିକାଲ ଏମର୍ଜେନ୍ସି ପାଇଁ ଅଲଗା ସେକ୍ସନ ରହିବ | ଏହି ବିମାନ ଆମେରିକାରୁ ଭାରତ ଥରକେ ଯାତ୍ରା କରିବ |  ମଝିରେ କେଉଁଠି ଇନ୍ଧନ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ନାହିଁ |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ସୁପର ଜେଟରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭଳି ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି | ଏହି ବିମାନକୁ ଏହିଭଳି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯେ ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ମିସାଇଲର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ନାହିଁ | ଭାରତ ଏଥିପାଇଁ ଆମେରିକା ସହ ୧୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡିଲ କରିଥିଲା |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଏହି ବିମାନର ଫାଟି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ ସେୟାର ହେଉଛି | ବୋଇଙ୍ଗ-୭୭୭ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ମିସାଇଲ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିମାନକୁ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରିବନାହିଁ | ଏଥିରେ କିଛି ବିଶେଷ ସେନ୍ସର ଲଗାଇଛି ଯାହା ମିସାଇଲ ହମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ତୁରନ୍ତ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ | ଯଦି ଶତ୍ରୁ ବିମାନ ଉପରେ ମିସାଇଲ ଦ୍ୱାରା ହମଲା କରେ ତାହେଲେ ଡ଼ିଫେନସିଭ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ୱାରଫେୟାର ସିଷ୍ଟମ ଆକ୍ଟିଭ ହୋଇଯାଇଥାଏ | ଯାହାଫଳରେ ହମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସୂଚନା ମିଳିଥାଇ |

   Related Posts