Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ସିରିଜ୍ ‘ସ୍କ୍ୱିଡ୍ ଗେମ୍’ ଭାଙ୍ଗିଲା ସବୁ ରେକର୍ଡ, ଗୋଟିଏ ମାସରେ ରୋଜଗାର କଲା ୯୦୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍

18/10/2021 at 1:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୧୦: ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସର ସିରିଜ୍ ‘ସ୍କ୍ୱିଡ୍ ଗେମ୍’ ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି। ଏହା କେବଳ OTT ରେ ସର୍ବାଧିକ ଦେଖାଯାଉଥିବା ସିରିଜ୍ ହୋଇନାହିଁ, ବରଂ ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ରୋଜଗାର କରିଛି। ଏହି ସିରିଜ୍ ୯୦୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର ରୋଜଗାର କରି କମାଲ କରିଛି। କମ୍ପାନୀ ଏହାର ନିର୍ମାଣ ବେଳେ ମାତ୍ର ୨୧.୪ ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲା, ଯାହା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବଡ ସୋ ତୁଳନାରେ ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ।

ସାଉଥ କୋରିଆର ଏହି ସିରିଜ୍ “ସ୍କ୍ୱିଡ୍ ଗେମ୍”କୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ହ୍ୱାଙ୍ଗ ଡୋଙ୍ଗ-ହୁକ। ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଶୋ’ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଗୋଟିଏ ମାସରେ, ୧୩୨ ନିୟୁତ ଲୋକ ଅତି କମରେ ୨ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଏହି ସୋ ଦେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭, ୨୦୨୧ ରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ବ୍ରିଜର୍ଟନ ନାମରେ ଥିଲା, ଯାହା ରିଲିଜ୍ ହେବାର ପ୍ରଥମ ୨୮ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୮୨ ନିୟୁତ ଲୋକ ଦେଖିଥିଲେ। ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନେ “ସ୍କ୍ୱିଡ୍ ଗେମ୍” ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮୯% ଏହାକୁ ଅତି କମରେ ୭୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଖିଥିବାବେଳେ ୬୬% ଦର୍ଶକ ଅନଲାଇନ୍ ହେବାର ପ୍ରଥମ ୨୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସିରିଜ୍ ଶେଷ କରିଥିଲେ।

“ସ୍କ୍ୱିଡ୍ ଗେମ୍” ର ୯ ଟି ଏପିସୋଡ୍ ଅଛି। ଏହି ସିରିଜର କାହାଣୀ ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଯେଉଁମାନେ ଋଣରେ ବୁଡି ରହିଛନ୍ତି। ୪୫୬ ଜଣଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜର କାହାଣୀରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେଉଁମାନେ ଋଣର ଜାଲରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ଖେଳରେ ଭାଗ ନେବାକୁ କୁହାଯାଏ। ଏହି ଖେଳରେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହତ୍ୟା କରାଯାଏ। ଶେଷରେ, ବଞ୍ଚିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏହାର ବିଜେତା ହୁଏ, ତାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଭାବରେ ୩୮.୭ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ଦିଆଯାଏ।

   Related Posts