Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

୫ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ନେପାଳ ପୋଲିସର ଗୁଳି ବର୍ଷଣ: ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

12/06/2020 at 2:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୬ : ସାଧାରଣତଃ ଭାରତ ନେପାଳ ସୀମାରେ ସବୁବେଳେ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବିହାର ସୀତାମାଢି ଜିଲ୍ଲା ସହ ଲାଗିଥିବା ସୀମାରେ ନେପାଳ ପୋଲିସ ହଠାତ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ | ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଅନ୍ୟ ୪ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ତେବେ ନେପାଳ ଭାରତ ମାନଚିତ୍ର ବିବାଦକୁ ନେଇ ଏହିଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ଅନେକ ଲୋକ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି | କାରଣ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେପାଳ ଭାରତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିଜ ବୋଲି ଦାବି କରିଥିଲା ଏବଂ ନୂଆ ମାନଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଥିଲା | ମାମଲାରେ ନେପାଳର ମଢେସି ସାଂସଦ ଓ ସେଠାକାର ଲୋକେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ |

ନେପାଳର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ପରେ ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ମଧ୍ୟରେ ଅଶାନ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସୀତାମଢିରେ ଦୁଇ ଦେଶର ସୀମାରେ ନେପାଳ ପୋଲିସ କିଭଳି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା ତାହା ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ | ବିହାରରେ ସବୁ ଜାଗାରେ ନେପାଳ ସୀମା ନିକଟସ୍ଥ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସୀମା ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ ନିୟୋଜିତ ରହିଥାନ୍ତି | ଏହିଭଳି ଘଟଣା ପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କିଭଳି ନେପାଳ ପୋଲିସ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ହମଲା କରିଥିଲା | ତେବେ ସେଠାରେ କଣ ଘଟିଥାଇପାରେ ତା ଉପରେ ଟିକିଏ ନଜର ପକାନ୍ତୁ

୧. ଘଟଣା ସୀମା ନିକଟସ୍ଥ ସୋନବରସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରସାଇନ ପଞ୍ଚାୟତ ଘଟିଛି | ଗାଁର କିଛି ଲୋକ ଲାଲବନ୍ଦୀ ଜାନକୀ ନଗର ସୀମାରେ କ୍ଷେତରେ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ |

୨. କ୍ଷେତକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନେପାଳ ପୋଲିସ ହଠାତ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା |

୩. ଘଟଣାରେ ଜଣେ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକଙ୍କ ଘଟନସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଏସଏସବି ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି |

୪. ଆଘାତ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ନେପାଳ ପୋଲିସ ଘୋଷାଡ଼ି ଘୋଷାଡ଼ି ନେପାଳ ସୀମାକୁ ନେଇଯାଇଥିଲା | ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଆଘାତଙ୍କୁ ସୀତାମଢି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି |   

୫. ମୃତକଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଜମି ନେପାଳ ନାରାୟଣପୁରରେ ରହିଛି | ସେହି ଜମିରେ ତାଙ୍କ ପୁତ୍ର କାମ କରୁଥିଲା | ଠିକ ସେତେବେଳେ ନେପାଳ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା |

   Related Posts