Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଏବେ କରୋନା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଦାୟୀ କଲା ନେପାଳ, କହିଲା- ଏହି ଦେଶର ସଂକ୍ରମଣ ଚୀନ, ଇଟାଲୀଠୁ ବି ଅଧିକ ମାରାତ୍ମକ

20/05/2020 at 10:07 PM

କାଠମାଣ୍ଡୁ ୨୦।୦୫: ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ମଧ୍ୟରେ ସୀମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ତିକ୍ତତା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ନେପାଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେପି ଶର୍ମା ଅଲି କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭାରତକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଭାରତରୁ ନେପାଳ ଆସିଥିବା କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ମାରାତ୍ମକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଭାରତରୁ ଅବୈଧ ଭାବେ ନେପାଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ କାରଣରୁ ଦେଶରେ ପଜିଟିଭ୍ କେସ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ନେପାଳରେ ବୁଧବାର ମୋଟ୍‌ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୪୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ନେପାଳ ସୀମା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ଓ ଭୌଗୋଳିକ ନକ୍ସା ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

କୋଭିଡ୍-୧୯ ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଅଲି ମଙ୍ଗଳବାର ସଂସଦରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ନେପାଳ ବାହାରୁ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ କାରଣରୁ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇ ପଡିଛି। ଆମେ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବୁ ନାହିଁ। ସେ ଏଥିପାଇଁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ଯେଉଁମାନେ ଭାରତରୁ ନେପାଳ ସୀମାରେ ଛପି ଛପି ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଅଲି କହିଛନ୍ତି ଭାରତରୁ ଆସୁଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଇଟାଲୀ ଓ ଚୀନରୁ ଆସୁଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ତୂଳନାରେ ଅଧିକ ରହିଛି। ଯେଉଁ ଲୋକ ଅବୈଧ ଭାବେ ଭାରତରୁ ଆସୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରତିନିଧି ଓ ପାର୍ଟି ନେତା ବିନା ଯାଞ୍ଚରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଠାକୁ ଆଣିବାରେ ଦାୟୀ।

   Related Posts