Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତି ଗିରଫ

8/10/2019 at 4:32 PM

କାଠମାଣ୍ଡୁ୮|୧୦: ନେପାଳ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତି କୃଷ୍ଣ ବାହାଦୁର ମାହାରାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସୋମବାରଦିନ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଅଦାଲତ ଗିରଫ ପରୱାନା ଜାରି କରିଥିଲେ । ଚଳିତମାସ ୧ ତାରିଖରେ ମାହାରା ନେପାଳ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ବାଚସ୍ପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଦୁଷ୍କର୍ମ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଣ ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର ହେବାପରେ ମାହାର ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ଲାଗି ସେ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନେପାଳ ଆସେମ୍ଲିର ଜଣେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ମହାରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେଲା ଯେ, ମହାରାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ପୂରୁଣା ବନ୍ଧୁତା ରହିଛି । ସେହି ଆଧାରରେ ମହାରା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଯା ଆସ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ମହାରାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ତେବେ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା ବେଳକୁ ମାହାରା ମହିଳାଙ୍କ କାଠମାଣ୍ଡୁ ତିନକୁନେସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଭଡା ଫ୍ଲାଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଘରେ ନଥିଲେ ।

ମହାରା ସେତେବେଳେ ନିଜ ହୋଶରେ ନଥିଲା ଭଳି ଲାଗୁଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସେ ମାରପିଟ କରିଥିଲେ । ପରେ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ ବୋଲି ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବିଧିବଦ୍ଧଭାବେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ଘଟମାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଆଜି କାଠମାଣ୍ଡୁ ପୋଲିସ ମାହାରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମହାରା ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ନେପାଳ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତିବାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ସେ ଦେଶର ଉପ-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବା ସହ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ଓ ଅର୍ଥ ଭଳି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ ।୨୦୦୯ ମସିହାରେ ମାହାରା ଟେଲିଯୋଗାଯୋଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ବଡଧରଣର ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଥିଲା । ଜଣେ ଚୀନ ଟେଲିକମ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରଦାନ ଲାଗି ସେ ମୂଲଚାଲ କରୁଥିବା ଅଡିଓ ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts