Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେରଳରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା: ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି, ଭୂସ୍ଖଳନରେ ଜଣେ ମୃତ, ୧୨ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଆସୁଛି ସୁଧାର
  • ||
  • କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୫୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭାରତ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ୍ : ୧୮ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଓ୍ବିଲିଙ୍ଗଟନରେ କୌଣସି ବି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ନାହାନ୍ତି ଉଭୟ ଟିମ୍

20/02/2020 at 10:59 AM

ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚର ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ ଫେବୃୟାରୀ ୨୧ରୁ ୨୫ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଓ୍ବିଲିଙ୍ଗଟନର ବେସିନ୍ ରିଜର୍ଭ ପାର୍କରେ ଖେଳାଯିବ। ଉଭୟ ଟିମ୍ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଜୋରସୋରରେ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛି।

୨୦୦୨ମସିହାଠୁ ନେଇ ଏବେ ଯାଏଁ ଓ୍ବିଲିଙ୍ଗଟନର ବେସିନ ରିଜର୍ଭରେ ଭାରତ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଟେଷ୍ଟ୍ ଡ୍ର ରହିଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୦୦୯ମସିହାରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟିମର କମାଣ ଧୋନିଙ୍କ ହାତରେ ଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୭୯ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୪୩୪ ରନ୍ ଘୋଷିତ କରିଥିଲା। ଶେଷରେ ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ୬୧୭ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଳିଥିଲା। ଏହା ପରେ ୨୦୧୪ମସିହାରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟିମ୍ ଏଠାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଟେଷ୍ଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତକୁ ଶେଷ ଇନିଂସରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ୪୩୫ରନର ଟାର୍ଗେଟ୍ ମିଳିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଶତକ ଯୋଗୁଁ ଇଣ୍ଡିଆ ଟିମକୁ ଅଲଆଉଟ୍ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଓ୍ବିଲିଙ୍ଗଟନର ବେସିନ ରିଜର୍ଭରେ ଭାରତ,ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ ୧୯୬୮ମସିହାରେ ଖେଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ନଓ୍ବାବ ପଟୌଦି ଥିଲେ ଏବଂ ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୮ଓ୍ବିକେଟରେ ବିଜୟ ମିଳିଥିଲା।

ଏହି ମଇଦାନରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟିମର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଟେଷ୍ଟ୍ ହାର ଇନିଂସ୍ ୩୩ରନରେ ଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ୧୯୭୬ମସିହାରେ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ବିଶନ ସିଂହ ବେଦୀ ଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୨୦ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସ୍  କେବଳ ୮୧ରନରେ ସୀମିତ ଥିଲା। ଯାହା ଫଳରେ ଭାରତ ୩୩ରନରେ ହାରିଥିଲା।

   Related Posts