Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ରଣକ୍ଷେତ୍ର ପାଲଟିଲା ହକି ଫିଲ୍ଡ – ହକି ଷ୍ଟିକରେ ପିଟାପିଟି ହେଲେ ଖେଳାଳୀ

26/11/2019 at 6:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୧୧ –   ରଣକ୍ଷେତ୍ର ପାଲଟିଲା ହକି ଫିଲ୍ଡ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ନେହରୁ କପ୍ ହକି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ । ସୋମବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍ ଦୁଇ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭିତରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ସୁମିତ ଟପ୍ପୋ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ।…

ହକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହାତାହାତି । ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ୨ ଟିମ୍‌ର ଖେଳାଳି । ପରିସ୍ଥିତି ଏମିତି ହୋଇଥିଲା ଯେ ଉଭୟ ଟିମ୍‌ ଖେଳାଳି ପରସ୍ପରକୁ ଧକ୍କା ମାରିବା ସହିତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ୫୬ ତମ ନେହରୁ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲ୍‌ର । ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଓ ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ହକି ଟିମ୍‌ । ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ହୋଇଥିବାରୁ ୨ ଟିମ୍‌ର ଖେଳାଳି ବେଶ୍‌ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍‌ର ୪୩ ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ସ୍କୋର ଲାଇନ୍ ଥିଲା ୩-୩ ।

ଏହି ସମୟରେ ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ବଲ୍‌କୁ ପୋଜେସନ୍‌ରେ ରଖି ଆଟାକ୍ କରୁଥିଲା । ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ର ସର୍କଲ ଭିତରେ ଏହାର ହରଦୀପ ସିଂହ ଓ ପିଏନ୍‌ବିର ସୁମିତ ଟପ୍ପୋଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଠେଲାପେଲା ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ହରଦୀପ ସିଂହ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟିକରେ ସୁମିତ ଟପ୍ପୋଙ୍କ ଗୋଡ଼କୁ ପିଟି ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ସୁମିତ ଟପ୍ପୋ ଜବାବରେ ହରଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ମୁହଁକୁ ମୁଥ ମାରିଥିଲେ । ଆଉ ଏହାପରେ ଉଭୟ ଟିମ୍‌ର ଖେଳାଳି ପରସ୍ପରକୁ ଧକ୍କା ମାରିବା ସହିତ ଆକ୍ରମଣ ମୋଡ୍‌କୁ ଆସିଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅମ୍ପାୟାର ଉଭୟ ଟିମ୍‌ର ୩ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରେଡ୍‌ କାର୍ଡ ଦେଇ ପଡ଼ିଆରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ ।

ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ର ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ରେଡ୍‌ କାର୍ଡ ଦେଖାଇ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ିଆରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ୬-୩ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ଘଟଣାରେ ଗଭୀର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ମାଗିଛି । ଗଣ୍ଡଗୋଳର ସଂପୃକ୍ତ ଖେଳାଳି ଓ ଅଫିସିଆଲ୍‌ଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଆସୋସିଏସନ୍‌ର ସଭାପତି ନରିନ୍ଦର ବାତ୍ରା କହିଛନ୍ତି ।…

   Related Posts