Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୧୫ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

୭ ବର୍ଷ ହେଲା ଆଲୁଅର ସ୍ବପ୍ନରେ କେବଳ ଅନ୍ଧକାର: ଗାଁରେ ଟ୍ରାନ୍ସଫରମର, ଘରେ ମିଟର କିନ୍ତୁ ଜଳୁନି ବିଜୁଳି ବତୀ…

2/01/2020 at 6:46 PM

ନୂଆପଡ଼ା୨/୧: ଅନ୍ଧାରୀ ମୂଲକରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ଦେଖି ଲେ।କ ଖୁସି ହେ।ଇଥିଲେ ।ଗାଁ ଦାଣ୍ଡ ଆଲୁଅ ହେବା ସହ ଟିଭିରୁ ଦେଶ ବିଦେଶର ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହେ।ଇପଡିଥିଲେ ଲୋକେ ।କିନ୍ତୁ ଏ ଖୁସି ବେଶୀ ଦିନ ରହିଲାନି । ଟ୍ରାନ୍ସଫରମର ବସିବାର ୭ ବର୍ଷ ପରେ ବି ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରେ ଥିବା କେରମେଲି ପଞ୍ଚାୟତର ମାରାଗୁଡା ଗାଁ ଲେ।କମାନେ ଅନ୍ଧାରରେ ଅଛନ୍ତି।

ମିଟର ବସିବା ସହ  ତାର ବି ଟଣା ସରିଛି । ଟ୍ରାନ୍ସଫରମର ବି ବସିଛି । କିନ୍ତୁ ବିଜୁଳି ଆସୁନି । ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗର ଏଭଳି ଅଜବ ନୀତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରେ ଥିବା କେରମେଲି ପଞ୍ଚାୟତର ମାରାଗୁଡା ଗାଁରେ। ୭ ବର୍ଷ ତଳେ ଗାଁକୁ ବିଜୁଳି ସଂଯେ।ଗ ପାଇଁ ସବୁ ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା ।ଗାଁରେ ଖମ୍ବ ପଡିବା ବେଳେ ଲେ।କେ ଖୁସି ହେ।ଇଥିଲେ ।

ଗାଁ ଦାଣ୍ଡ ଆଲୁଅ ହେବା ସହ ଟିଭି ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଶ ବିଦେଶର ଖବ ଜାଣିବେ ବୋଲି ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଥିଲେ ।ହେଲେ ସବୁ ଆଶା ଫସର ଫାଟିଗଲା । ବିଜୁଳି ସଂଯେ।ଗ ନହେବାରୁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ସହୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ସ୍କୁଲରେ ଯେତିକି ପାଠ ପଢା ହେଉଛି । ରାତି ହେଲେ ଚିମିନି ଧୁଆଁରେ ଅଣନିଶ୍ବାସୀ ହେଉଛନ୍ତି ପିଲା । ଏମିତିକି କିରେ।ସିନ୍ ନମିଳିବାରୁ ଅନ୍ଧାରରେ ରାତି କାଟୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ ।

ଗାଁରେ ବିଜୁଳି ଆସିବା ଖୁସିରେ ଗଦ ଗଦ ହେ।ଇପଡିଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ଗାଁରେ ଖୁଣ୍ଟ ପେ।ତାଠୁ ତାର ଟଣା ଯାଏ ସବୁଥିରେ ସହଯେ।ଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଂଯେ।ଗ ତ ହେଲାନି ସେମାନଙ୍କୁ ପାରିଶ୍ରମିକ ବି ମିଳିଲାନି । ଦେବି ଦେବି କହି ଠିକାଦାର ଛୁ ।ଏପଟେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଅନ୍ଧାରରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି ଗାଁ ଲେ।କ । ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ଭୟରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ପଡୁଛି ତାଟି କବାଟ । ଏ ବାବଦରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନକୁ କହି କହି ଥକି ଗ​ଲେଣି‌ । ହେଲେ ଗାଁ ଲେ।କଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁଛି କିଏ ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଂଯେ।ଗୀ କରଣ ଆଶା ଲେ।କଙ୍କ ମନରୁ ମଉଳି ଗଲାଣି । ଏବେ ଅପେକ୍ଷା କେବେ ଗାଁକୁ ସଂଯୋଗ ହେଉଛି ବିଜୁଳି ଆଉ କେବେ ବିଜୁଳି ଆଲୁଅ ପାଉଛନ୍ତି ଲୋକେ।

   Related Posts