Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାଇଦର ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ସହାୟତା କରିବି: ୟାକୁବ୍‌
  • ||
  • ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବି ବୋଲି କହିଲେ ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ
  • ||
  • ହାଇଦର ଫେରାର ନେଇ ନୂଆ ଖୁଲାସା: ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରୁ ରେଫର ହୋଇନି, ଆଉଟ୍‌ଡୋର କି ଇନଡୋର୍‌ରେ ନାହିଁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ନାଁ
  • ||
  • କରୋନା ସ୍ଥିତି ନସୁଧୁରିବା ଯାଏ ରେମଡେସିଭିର ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ରାସନ୍ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ, ଓଲଟି ଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||

ଗପରେ ମସ୍‌ଗୁଲ୍‌ ନର୍ସ, ଥରକେ ଫୋଡିଦେଲେ ୨ଥର କରୋନା ଟିକା

3/04/2021 at 11:40 AM

କାନପୁର ୩।୪ : ଦେଶରେ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହରୀ । ପ୍ରତିଦିନ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ମୁକ୍ତି ଲାଗି ଟିକାକରଣ ଜାରି ରହିଛି । ଏଭଳି କଠିନ ସମୟରେ କାନପୁରରେ ଆସିଛି ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅବହେଳା । ଗୋଟିଏ ବଦଳରେ ଏକଥରକେ ୨ଟି କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି । ତାହା ପୁଣି ଫୋନ୍‌ରେ କଥା ବାଉଳାରେ ।  

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କାନପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ମାଡୋଲି ସିଏଚ୍ସିରେ କରୋନା ଟିକା ଜାରି ରହିଛି । ସେଠାରେ  କମଲେଶ ଦେବୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା କରୋନା ଟିକା ନେବା ପାଇଁ ସେଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଟିକା ଦେଉଥିବା ନର୍ସ ଜଣକ ଫୋନ୍‌ରେ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ।  ଫୋନରେ କଥା ହେଉଥିବା ଏଏନଏମ କମଲେଶ ଦେବୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ବଦଳରେ ଦୁଇଥର କରୋନା ଟିକା ଲଗାଇଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ଏଏନଏମଙ୍କୁ ଏହି କଥାକୁ କହିବାକୁ ସେ ଭୁଲକୁ ସ୍ବିକାର କରିନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ।

କମଲେଶ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି କି, ‘ଏଏନଏମ୍ ନିଜ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ।  ଫୋନ୍‌ରେ କଥା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ବଦଳରେ ଦୁଇ ଥର କରୋନା ଟିକା ଲଗାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି, ଦୁଇ ଥର କରୋନା ଟିକା କାହିଁକି ଦିଆଯାଏ। ସେ କହିଲେ ନାହିଁ ଥରେ ଦିଆଯାଏ। ପୁଣି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି ମୋତେ କାହିଁକି ଦୁଇ ଥର ଟିକା ଦେଲ । ଏତିକି କହିବା ପରେ ଏଏନଏମ୍ ରାଗରେ ମୋତେ କହିଲେ, ତୁମେ ଉଠିକି କାହିଁକି ଗଲନି। ମୁଁ କହିଲି, ଆପଣ ମୋତେ ଯିବାକୁ କହିନଥିଲେ, ତେଣୁ ମୁଁ ଯାଇନଥିଲି। ମୋତେ ଜଣାନାହିଁ ଗୋଟିଏ କି ଦୁଇଟି ଟିକା ଲଗାଯାଏ।’

ତେବେ ଏହି ୨ ଥର ଟିକା ଦେବା କଥା ପ୍ରଘଟ ହେବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି  କାଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବା ପରେ ମାମଲା ଶାନ୍ତ ପଡିଥିଲା । ସେପଟେ ଏହି ମାମଲାକୁ ଗମ୍ଭୀରତା ସେହ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts