Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାତ ଛାଡିଲେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝି, କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ୨ ମୃତ ଓ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ : କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଶିଶୁଙ୍କୁ ଟିକା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ, ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବ କେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତ, ବିଏସକେଓ୍ୱାଇ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନର କରିବେ ଶୁଭାରମ୍ଭ
  • ||
  • ୨୬ ଯାଏଁ ଶୁଖିଲା ପାଗ : ଧିରେଧିରେ କମିବ ରାତି ତାପମାତ୍ରା, ସକାଳେ କୁହୁଡି
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ଭୋର୍‌ରେ ଡେମୋ ଦେଖାଇଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||

ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଖାମଖିଆଲି: ଅଧ ବାଟରେ ହେଲା ଶବ ଅଦଳ ବଦଳ, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଧରାଇ ଦେଇଥିଲେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର

27/09/2020 at 3:41 PM

ଇନ୍ଦୋର ୨୭।୦୯: ବେପରୁଆ ନେଇ ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା ଇନ୍ଦୋରର ଗ୍ରେଟ୍ କୈଳାସ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଘେରରେ। ଏଥର ହସ୍ପିଟାଲର ଆଉ ଏକ ଚରମ ଅବହେଳା କାମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଖାମ ଖିଆଲି ମନୋଭାବ କାରଣରୁ ହୋଇଛି ଶବ ଅଦଳ ବଦଳ। ଯାହାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ପରିବାର ବହୁତ ହଇରାଣରେ ପଡିଛନ୍ତି। ହସ୍ପିଟାଲରେ ପରିଜନ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଖୁବ୍ ହଙ୍ଗାମା କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଇନ୍ଦୋରର ଖଣ୍ଡଓ୍ଵାରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମୃତ ଶରୀରର ପରିଜନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଯେବେ ପରିବାର ଲୋକ ଶବକୁ ଧରି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଜରିଆରେ ଇନ୍ଦୋରରୁ ୬୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ବଡବାହ ଓ ସନାବାଦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ, ସେତିକି ବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଫୋନ ଆସିଥିଲା ଯେ, ଭୁଲବଶତଃ ମୃତ ଶରୀର ଅଦଳ  ବଦଳ  ହୋଇ ଯାଇଛି। ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଯେଉଁ ଶବ ରହିଛି ତାହା ମହୁ ବାସିନ୍ଦା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର। ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ଘଟିଛି। ଏହା ଶୁଣି ଖଣ୍ଡଓ୍ଵାର ଏହି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢି ଯାଇଥିଲା।

ଶବ ଅଦଳବଦଳର ଖେଳ ସେହି ସମୟରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ମହୁ ନିବାସୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଶବ ନେବାକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ପହଞ୍ଚିଲେ। ହେଲେ ଶବ ଆଉ କାହାର ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲେ। ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଶବ ନଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଯାଇ ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ହୋସ୍ ଆସିଥିଲା। ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରଶାସନ ଖଣ୍ଡଓ୍ଵା ଅଭିମୁଖେ ଶବ ଧରି ଯାଉଥିବା ପରିବାରକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଫେରି ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଶବ ବଦଳା ଯାଇ ଠିକ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ମୃତ ଶରୀର ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଏହି ପୂରା ମାମଲରେ ଖଣ୍ଡଓ୍ଵାର ପରିବାର ଲୋକ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଉପରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କର ୬୪ ବର୍ଷୀୟ ବାପା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ଓ୍ଵାର୍ଡରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ମହୁର ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲା। ପୁଣି ଆମକୁ ଅଲଗା ଶବ ଧରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ଖଣ୍ଡଓ୍ଵା ଯାଉଥିବା ପରିବାର ଲୋକ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ଶବ ସହିତ ୬୦ କିଲୋମିଟରରୁ ଅଧିକ ବାଟ ଯାଇ ସାରିଥିଲେ। ଏବେ ପରିବାରର ଦୁଇ ଲୋକ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ବିପଦ ରହିଛି।

ଏହି ପୂରା ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଭିଡିଓ ଖଣ୍ଡଓ୍ଵା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ପରିବାର ଲୋକ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, କୈଳାସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ନକରିବା ହିଁ ସବୁଠୁ ଭଲ ହେବ।

   Related Posts