Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ବାତ୍ୟା ଫୋନି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରୁଛି ୩ ଜଣିଆ ଏନଡିଏମଏ ଟିମ୍, ଆଜି ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକ

12/06/2019 at 9:22 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୨|୬: ବାତ୍ୟା ଫୋନିକୁ ମାସେରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଲାଣି । ହେଲେ ରାଜ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏବେବି ସୁଧୁରିନି ।  ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ୩ ଜଣିଆ ସଦସ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରୁଛନ୍ତି । କମଲ କିଶୋରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆସିଥିବା ଏହି ଟିମ୍ ରାଜ୍ୟର ବାତ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଟିମ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ଏସ୍ଆରସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ଆଜି ଟିମ୍ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଆଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ପରେ ଟିମ୍ ବାତ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରିବା ପରେ ୧୩ରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏହି ଟିମ୍ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ଟିମ୍  ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁରୁଦ୍ଧାର ଓ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସଂପର୍କରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ । ଫୋନି ବାତ୍ୟାରେ ରିଲିଫ୍ ଓ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଭରଣା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ ଏହି ଟିମ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନର ତଥା OSDMSର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌କୁ ସମସ୍ତ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ରିପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି । ବାତ୍ୟା ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘମିଆଦି ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ମୌସୁମୀ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଙ୍ଗା ଘର ଗୁଡିକୁ ମରାମତି ପାଇଁ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଥମ କିସ୍ତିରେ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ସ୍କୁଲ ଘର ତୁରନ୍ତ ମରାମତି ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଏସ୍ଆରସି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts