Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଆଜିଠୁ ଅନଲକ୍ ହେବ ଇନ୍ଦୋର : ଖୋଲିବ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ, ହୋଟେଲ, ମଲ୍ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ଜାରି ରହିବ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ

12/06/2021 at 7:43 AM

ଭୋପାଳ୧୨/୬ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ସହର ଆଜିଠାରୁ ଅନଲକ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଆଜିଠାରୁ ସହରର ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ, ହୋଟେଲ, ମଲ୍, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଖୋଲିବ । ତେବେ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସରକାର ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କମିଟିର ବୈଠକରେ ସହରକୁ ଅନଲକ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଅନଲକ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ସହର ଖୋଲାଯିବ, କିନ୍ତୁ ସହରର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଜାରି ରହିବ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ କୃଷ୍ଣମୂର୍ତ୍ତି ମୋଗେ ଭୋପାଳରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହ୍ୱାନଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହି ସଭାରେ ସେ ଇନ୍ଦୋରର ତାଲାବନ୍ଦ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବତନ ଆଲ୍ଡର୍ମେନ ଭାରତ ରଘୁଭନ୍ସି, ଜେପି ମଲଚାନ୍ଦାନୀ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ଚୌହ୍ୱାନଙ୍କ ସହ ଏହି ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ, ହୋଟେଲ-ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଘରୋଇ ବିତରଣ ସେବା ସହ ନିଆଯିବା ରାତି ୧୦.୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏଥି ସହିତ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ସପିଂ ମଲ୍ ଖୋଲିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ କିନ୍ତୁ ପ୍ଲେ ଜୋନ୍, ଫୁଡ୍ ଜୋନ୍ ସମେତ ସିନେମାଗୁଡିକ ନିଷିଦ୍ଧ ରହିବ ।

ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲା ରହିବ । ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକାରୀ ଆସିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବା ସହିତ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଲ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ, କରୋନାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଚାରିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏକ ସମୟରେ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସହରରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବା ସହିତ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ମେଳା, ଧର୍ମକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ, ରବିବାର ଦିନ ସହରରେ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହେବ । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରବିବାର ଦିନ କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସହରରେ ରାତି ୧୧ଟାରୁ ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଜାରି ରହିବ ।

   Related Posts