Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୪୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗରରେ ଦୁଇ ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ୫ ଦିନ ପରେ ମିଳିଳା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶରୀରଠୁ ଅଲଗା ହୋଇ ପଡିଛି ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଠାକୁରପଡ଼ାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୨୦ରୁ ବଦଳିବ ପାଗ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

୨୦୧୯ ପାଇଁ ବିହାର ଏନଡିଏର ସିଟ୍ ଭାଗବଣ୍ଟା ; ୧୭ଟି ଲେଖାଏଁ ସିଟ୍ ରେ ଲଢିବେ ବିଜେପି ଏବଂ ଜେଡିୟୁ, ୬ଟି ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ଏଲଜେପି

23/12/2018 at 2:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩|୧୨: ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିହାରରେ ଏନଡିଏ ସିଟ୍ ଭାଗବଣ୍ଟା ନେଇ ବାହାରିଲା ସୂତ୍ର । ୪୦ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୧୭ଟି ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ବିଜେପି, ଜନତା ଦଳ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ମଧ୍ୟ ୧୭ଟି ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ । ସେହିପରି ୬ଟି ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତା କରିବ ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି । ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହିତ ଆଜି ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ଏବଂ ଏଲଜେପି ମୁଖ୍ୟ ରାମବିଳାସ ପାଶୱାନ । ଆଲୋଚନା ପରେ ସିଟ ଭାଗ ବଣ୍ଟା ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି  ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ । ଏହା ସହିତ କିଏ କେଉଁ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ସେ ନେଇ ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତି ନିଆଯିବ । ସିଟ୍ ଭାଗବଣ୍ଟା ପରେ ନୀତିଶ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସମସ୍ତେ ମିଳିମିଶି କାମ କରିବୁ । ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୪ ଠାରୁ ଏନଡିଏ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିବ ।

   Related Posts