Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏନସିଇଆରଟି ଆରମ୍ଭ କରିଛି କାଉନସେଲିଂ, ଲକଡାଉନ ବେଳେ ପିଲାଙ୍କ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ ସୁସ୍ଥତା ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳ ଭିତ୍ତିରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

5/05/2020 at 6:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୫|୦୫ :   ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଏନସିଇଆରଟି  ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ କାଉନସେଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହାକୁ ମାଗଣାରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି ସମୟରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାନସିକ ଓ ଶାରିରୀକ ସ୍ଥିତି କିପରି ରହିଛି ଯାହା ଉପରେ ଏନସିଇଆରଟି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବ ।

କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଆଦି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଫଳରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଦୁଃଖ, ଭୟ, ଆଶଙ୍କା, ଉପାୟଶୂନ୍ୟ ଆଦି ରହୁଛନ୍ତି । ଅନେଇ ସିଆଇଇଟି ଓ୍ୱେବସାଇଟରେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏନସିଇଆରଟି ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏହି ସଂସ୍ଥା ଏନସିଇଆରଟିର ଏକ ନୋଡାଲ ଏଜେନ୍ସି । ଏହା ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଣାଳୀରେ ମାସ୍ ମିଡିଆକୁ ଗୁରୁତ୍ନ ଦେବା ସହ ଏହାର ଗୁଣବତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ କାମ କରିଥାଏ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାନସ୍ଥିକ ସ୍ଥିତ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ କାଉନସିଲର ମଧ୍ୟ ଏନସିଇଆରଟି ପକ୍ଷରୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ଏନେଇ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ରିଜିଅନ ପାଇଁ କାଉନସିଲର ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ନାଁ, ଇମେଲ ଆଇଡି, ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଆଦି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଛି । ଯେଉଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗଯୋଗ କରିପାରିବେ ।

ପୂର୍ବ ରିଜିଅନ୍ ପାଇଁ ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ, ପୋଖରୀପୁଟର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟରତ୍ତ ସ୍ମରଣିକା ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଓ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ନିଶୁଳ୍କ ପରାମର୍ଶ ପ୍ରଦାନ କରିବେ । ଇଚ୍ଛୁକ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ୭୭୩୫୩୧୯୯୮୦ ନମ୍ବରରେ ଯୋଗାଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ।

   Related Posts